anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy ale niezwrócone środki za koszt przesyłki

fido_dido19
#2 Obserwator#

Proszę o pomoc, odstąpiłam od umowy zakupu mebli balkonowych. Nie wiem czy to kwestia mojego balkonu czy mebli ale stały krzywo więc je zwróciłam następnego dnia. Jutro mija 14 dni od otrzymania przesyłki zwrotnej przez sprzedawcę. Po kilkukrotnych prośbach  i laniu wody sprzedawca dzisiaj zwrócił środki ale bez kosztów przesyłki paczki kierowanej do mnie, bo zwróciłam ją na swój koszt. Jest to niemała kwota bo 40 zł. Co mogę zrobić aby tę kwotę odzyskać, tylko założenie sporu i kolejne dyskusje elektronicznie bo telefoniczne już nie przejdą (numer zajęty więc chyba mnie zablokował), czy mogę również wystąpić do allegro o zwrot kosztów przez procedurę "zawiadomienie o zgłoszeniu przestępstawa" itd? Dziekuję

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Sprawa jest prosta. Otwórz Dyskusję ; https://allegro.pl/dyskusje/nowa napisz w niej, że sprzedawca nie zwrócił Ci kosztów przesyłki i zażądaj ich zwrotu, a po 24 godzinach poproś tam o wparcie pracownia Allegro. Szybko zwróci.

oznacz moderatorów

fido_dido19
#2 Obserwator#

Dziękuję, więc tak zrobię. Już walcząc o kwotę za meble i odgrażając się że założę spór to usłyszałam od niego odpowiedź, że to i tak nie wpłynie na ich firmę iż szybciej zwróci pieniądze. Trochę zgłupiałam, czy te spory w ogóle mają jakiś sens ale spróbuje. A druga opcja, zwrot od allegro to za mała szkodliwość czynu? 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@fido_dido19 Odpuść sobie zwrot od Allegro. Rozpocznij spór, proś o pomoc Allegro i pieniądze odzyskasz, należą Ci się. Sprzedawca nie będzie ryzykował nałożeniem ograniczeń na konto, tylko odda te 40 zł 🙂

oznacz moderatorów

fido_dido19
#2 Obserwator#

dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fido_dido19 Tak właśnie tylko dyskusje tzw "elektroniczne" mogą pomóc tobie.Należy rozpocząć dyskusję z sprzedającym i zażądać zwrotu.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@fido_dido19 Znam odpowiedź na jedną kwestię.Nie wiem czy to kwestia mojego balkonu czy mebli ale stały krzywo

Otóż każdy balkon musi mieć spad, /od budynku w dół-partacze robią spad odwrotnie/ więc obie te rzeczy są ok.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 A weź mi nawet nie przypominaj - kiedyś na takim taras(s)ie, co było nie dość że 6 cm różnicy (i to oczywiście nie w tę stronę, co trzeba), musiałem kłaść gres (gdzie jedna płytka miała ok. 1 m^2 i 20 kg wagi)😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere Partacze dostawili odwrotnie budynek do Tarasu?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 O dziwo wylewka na tarasie była robiona na końcu😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere Mogli urobić więcej betonu, nie tylko na koniec tarasu.🙄🤣

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 fido_dido19NIE POTRZEBNIE BAWISZ SIĘ W TELEFONY , TYLKO ZAINICJOWANIE DYSKUSJI SZYBKO POSTAWI SPRZEDAJĄCEGO DO PIONU . PO 24H JEŚLI SPRAWA NIE JEST ZAŁATWIONA PROŚ O POMOC ADMINISTRATORA , GWARANTUJĘ ,ŻE SPRZEDAJĄCY W TEMPIE EXPRESOWYM PODEJMIE ODPOWIEDNIE DZIAŁANIA .

oznacz moderatorów