anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opinie o produkcie - jeden produkt a wiele różnych opinii produktowych

wradosz
#8 Zapaleniec#

Witam,

 

Ponieważ notorycznie używam słuchawek dousznych EARPODS i naciąłem się już na podróby, przy kolejnym zakupie zacząłem czytać opinie o produkcie. No i tu ZONK. U kilku sprzedawców oferujących dokładnie te same słuchawki EARPODS z niewielkim rozstrzałem cenowym trafiłem na ten sam zestaw komentarzy - głównie pozytywne, ale trafiają się też negatywne.

I tu pytanie. Skąd mam wiedzieć, że kupując akurat u tego sprzedawcy, nie dostanę podróbek ocenianych negatywnie, tylko z jakiegoś powodu zostały zgrupowane z innymi produktami oryginalnymi ocenianymi pozytywnie? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Ocena produktu nie jest przypisana do ofert konkretnego sprzedawcy, tylko do danego produktu, dlatego różni sprzedawcy mają te same oceny tego samego produktu. Nie sugeruj się tymi ocenami - dobra rada. Zazwyczaj nie znajdziesz tam ocen negatywnych, a jeżeli już, to zdecydowanie będą przeważały zachęty do zakupu. Patrz na komentarze sprzedawcy wystawione przez kupujących do tego produktu - tam będą opinie z ostatniego roku. Wiem, że trudno takie oceny wyłuskać spośród innych, ale jest to jedyna wiarygodna metoda dostępna na Allegro, sprawdzenia jakości sprzętu, który chcemy kupić.

oznacz moderatorów

wradosz
#8 Zapaleniec#

Szczerze mówiąc jestem rozczarowany. "Nie sugeruj się tymi ocenami - dobra rada." To po co one są? Dla zamyły? 

Ten sam produkt ma kilka zgrupowanych ocen produktowych, jedne pozytywne, inne negatywne. Sprytny sprzedawca dopisze sobie taki jakiś numer lub symbol i jego produkt będzie miał pozytywne opinie, pomimo że to produkt niskiej jakości i wcześniej generował złe oceny. 

Wychodzi na to, że te oceny zamiast pomagać wprowadzają kupującego w błąd. Proponuje je zlikwidować do czasu wprowadzenia takich zasad, które nie będą sugerowały kupującemu złych wyborów.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Dla pewności drogi sprzęt zostaw oficjalnym sklepom, które mają np logo na allegro albo najlepiej kupuj w sklepach, które znasz, i wiesz, że nie ma możliwości trafić tam na podróbki (morele/xkom) 🙂 Wolisz stracić 700zł na podróbki czy dołożyć 300 za pewniaki? 🙂

oznacz moderatorów

wradosz
#8 Zapaleniec#

Tylko wiele towarów nie jest dostępnych u największych. Piszesz, o cenie - niestety to też nie jest rozwiązanie. Weźmy choćby te słuchawki - dwóch sprzedawców w tej chwili wystawia je po 40, 50 i 100zł. Tak - dokładnie te same - nawet zdjęcia są te same. I co te za 100 są oryginalniejsze niż te po 40? No chyba nie.

Pamiętam czasy, gdy za oferowanie podróbek szło się siedzieć a towar rozjeżdżał walec. Sprzedawca, który oferuje podróbki twierdząc, że jest oryginalny, powinien dostać bana.

Można by wprowadzić wyświetlanie informacji w aukcji, że kupujący mają wątpliwość co do oryginalności/jakości produktu/produktów sprzedawcy. Taka informacja mogłaby się pojawiać po przekroczeniu np. 10% negatywnych ocen produktów w tej aukcji i 10% negatywnych ocen produktowych we wszystkich aukcjach sprzedawcy. Z resztą rozwiązań pewnie jest wiele, nie ja jestem tu od tego by je znajdować.

Problem w tym, że na dzisiejszą chwilę komentarze produktowe w wielu momentach nie tylko nie spełniają swojej funkcji ale wręcz wprowadzają w błąd. A to już inna sprawa i ktoś potem może mieć uzasadnione pretensje do serwisu Allegro. Przykład: w miejsce słuchawek podstaw podróbę zegarka za parę tys...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wradosz Jeżeli chcesz mieć pewność co do jakości zakupu powinnaś kupić u przedstawiciela handlowego Oceny wystawiane przez niektórych są subiektywne bo potrafią być także podciągnięte jako oceny sprzedających

oznacz moderatorów