anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo na sume 1500zł - zgłaszać od razu na policje czy otrzymam zwrot pieniędzy?

Cypex69
#8 Zapaleniec#

Witam, pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja i otwieranie dyskusji itp, delikwent wystawił IPhone X'a, jak się okazało wziął sobie zdjęcia z innej aukcji 😄 patrzyłem jakieś archiwalne aukcje i robił dokładnie to samo z rzeczami po 3/4k zł. Oczywiscie nie wysłał paczki, ba nawet trackingu nie dostałem, dodatkowo konto na innym portalu ogłoszeniowym usunął, kupowałem przez blika przez aukcje tutaj bardzo szybko płatnosć temu komuś doszła. I teraz pytanie, mam odczekac niby te 14 dni żeby ubiegać się o zwrot kasy, ale widzę że tu z opinii użytkowników ten cały POK średnio działa, czy mam to zgłaszać od razu na policje czy rzeczywiscie w tym przypadku przyznają mi zwrot kasy? ten człowiek teraz gra na zwłoke że niby wysłał przelew zwrotny lecz od poniedziałku nic z tego przelewu nie ma, mam wszelkie screeny, wyciąg z banku. Dodatkowo konsultowałem się z Panią która sprzedawała rzeczywisty telefon 2 lata temu z której aukcji to ten człowiek zabrał zdjęcia i wystawił teraz, powiedziała że ta osoba która od niej kupiła dalej używa telefonu, wtedy juz od razu się troche podłamałem.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Cypex69
#8 Zapaleniec#

Przy okazji przestrzegam niech zawsze każdy robi research zdjęć w google przez klikniecie prawego przycisku i szukaj zdjęc w google, nie każdy wie a może coś to już powiedzieć, ja sprawdziłem tylko po 1 zdjęciu i to był błąd.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, musisz odczekać 14 dni i wypełnić wniosek do POK, bez zgłaszania sprawy na policję, Allegro może to zrobić za ciebie;

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

Już samo wysłanie wniosku stawia na baczność sprzedawcę, który oddaje pieniądze lub wysyła towar.

oznacz moderatorów

Cypex69
#8 Zapaleniec#

Kumam, jest to w sumie wyłudzenie z premedytacją można tak powiedzieć, wziął pieniądze i zniknął, dzięki za odpowiedź.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeśli chcesz kupić fon (kosztujący ponad 500zł) na allegro, ogarnij sprzedawcę, jeśli np ma logo firmy, bierz w ciemno, bo nie każdego stać na abonament ekspercki za 3000zł 🙂 A najlepiej kupuj na stronach tych firm albo na allegro od tych firm, które znasz, Morele, XKOM, Komputronik mają sklepy na allegro. Oszczędzisz 300-400zł u randoma a stracisz pół roku bujania się z problemami 🙂

oznacz moderatorów

Cypex69
#8 Zapaleniec#

Aż tyle się czeka na POK?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

nie, ale POK nie zawsze pomoże, podchodź sceptycznie, unikaj problemów 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Cypex69 Tak, wniosek o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących możesz złożyć tutaj po 14 dniach od zakupu, czyli w Twoim przypadku 11 lipca. Decyzję dotyczącą wniosku przekażemy Ci jak najszybciej, jak tylko to możliwe. Jeżeli coś będzie wymagało doprecyzowania - skontaktujemy się z Tobą, ale w większości przypadków zwrot środków następuje w przeciągu tygodnia od wypełnienia formularza.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów