anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałam rekompensatę z POK, sprzedający żąda zwrotu towaru(listownie). Nie znam się na tym, ale

Client:34951530
#8 Zapaleniec#

Otrzymałem rekompensatę z POK. Obecnie Sprzedający żąda ode mnie zwrotu towaru. Czy mam go odesłać(nie mam oryginalnych opakowań) skoro Allegro jest teraz stroną? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:34951530 Jeżeli sprzedający musiał zwrócić pieniądze do POK ze względu na wypłaconą Ci rekompensatę, możesz odesłać towar sprzedającemu, ale on musi Ci najpierw przesłać pieniądze na odesłanie lub odebrać towar własnym transportem.

Jeżeli nie musiał zwracać pieniędzy do POK, nie musisz mu odsyłać towaru. Ty masz jego towar, a on ma Twoje pieniądze. Informację o tym, czy sprzedawca musiał oddać pieniądze masz w powiadomieniu od Allegro - wypłacono Ci rekompensatę z konsekwencjami dla sprzedawcy, albo bez konsekwencji.

Allegro mimo przejęcia roszczeń zazwyczaj nie jest zainteresowane przedmiotem transakcji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:34951530 Dodam, że są to tylko przypuszczenia. Zwrot towaru po wypłacie rekompensaty z POK nie jest w żaden sposób uregulowany prawnie.

Tak więc @LEW433 źle pisze, że "towar należy się sprzedawcy".

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Polemizowałbym - jeśli sprzedający musiał zwrócić allegro kasę z tytułu POK (czyli został bez pieniędzy i bez towaru), a kupujący nie chce mu tego towaru odesłać na żądanie, to jest to nic innego, jak zwykłe przywłaszczenie (czyli 284 kk).
Tak więc piszesz źle.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bzdura do kwadratu. Po wypłacie rekompensaty Allegro przejmuje wierzytelności, więc jeżeli wzięło pieniądze od sprzedawcy, decyduje o towarze.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli towar ma kupujący, kasę ma kupujący, a sprzedawca? brak towaru, możliwe że oddał kasę Allegro. Kupujący dostał kasę z POK bo towar się nie podobał, a teraz jak jest za darmo to się podoba i nie chce zwrócić.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kasę, kasę, kasę. Pieniądze, nie żadną kasę.

oznacz moderatorów

Client:34951530
#8 Zapaleniec#

Ktoś się tu rozgalopowal.. Towar jest nie zgodny z opisem oferty i zdjęciem. Co innego kupowałam, co innego przyszło,a ponieważ wymiar był niestandardowy nie podlegał zwrotowi. Próbowałam dogadać się ze sprzedawcą ale miał mnie w nosie 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Bzdurą do kwadratu, a nawet do sześcianu, to są twoje wywody. Skoro allegro wypłaciło kasę z POK, to zgodnie z regulaminem POK (a ważniejsze od każdego regulaminu jest prawo obowiązujące na terenie danego kraju, zawsze) przejęło wierzytelność. Niemniej jednak w momencie żądania od sprzedającego spłaty rekompensaty wypłaconej kupującemu w ramach POK i spełnieniu tego żądania przez sprzedającego, jakie prawo do tej wierzytelności allegro nadal ma, skoro jest w takim przypadku "na zero"? Żadne, bo wierzytelność zostaje spłacona przez sprzedającego (aczkolwiek nie wiadomo jak jest w tym przypadku, bo @Client:34951530 tego nie napisała). Formalnie więc towar nie należy ani do allegro, ani do kupującego, tylko do sprzedającego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:34951530
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i gdybym wiedziała, że będzie to kosztować mnie tyle nerwów odpuściłabym. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli musiał oddać kasę Allegro to towar należy się sprzedawcy, nie musi być w oryginalnym opakowaniu.

oznacz moderatorów