anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po zmianie laptopa nie mogę zalogować się na allegro, co teraz?

DIANOLAP
#7 Wielbiciel#

Witam,po zmianie laptopa nie mogę zalogować się na allegro

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

xyz96
#21 Demiurg#

Pisz do Allegro w tej sprawie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2ea3623d-9fc0-4faa-8318-6fa96559c12a Najszybszy jest czat.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Ciekaw jestem w jaki sposób rozwiązuje to Twój problem @DIANOLAP? A na moje oko jest to problem czysto techniczny (skoro nastąpił po zmianie laptopa) i chcąc uzyskać pomoc powinieneś napisać coś więcej niż tylko jedno zdanie (np. podać informacje chociaż nt. używanej przeglądarki i systemu operacyjnego oraz napisać jakie są objawy związane z niemożliwością zalogowania).

PS Tak z ciekawości - skoro nie możesz się zalogować, to jak powstał ten wątek?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DIANOLAP
#7 Wielbiciel#

Witam-przeglądarka opera,system win7-64bit,po wpisaniu hasła i kliknięciu zaloguj-komunikat-coś poszło nie tak sprubuj ponownie za chwilę i wybija hasło.I tak bez przerwy.Z góry dzęki za pomoc

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@DIANOLAP A już rozwiązany jest problem? Bo nie wiem czy jest sens dalszych porad 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

DIANOLAP
#7 Wielbiciel#

Problem nie został rozwiązany do tej pory

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DIANOLAP spróbuj proszę zalogować się na innej przeglądarce. Jeżeli problem nadal występuje, prześlij zrzuty ekranu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DIANOLAP
#7 Wielbiciel#

Witam,zmiana przeglądarki na google nic nie pomogła jest identycznie jak na operze

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DIANOLAP No więc zaloguj się z innego urządzenia, a tego nowego laptopa oddaj do naprawy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"a tego nowego laptopa oddaj do naprawy" - 2021 dopiero się zaczął, a już śmiało można by to uznać za poradę roku😏

Nie umiesz jeździć na rowerze? Oddaj go do naprawy😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Poradą roku ubiegłego to było - "Przy Smart sprzedawca nie odpowiada za przesyłkę" 😄 Kto się tak skompromitował?

oznacz moderatorów

wezuwiusz3
#7 Wielbiciel#

Mam taki sam problem.Już próbowałem aktualizacji oprogramowania VIN 7,zmieniłem sposób logowania z podwójnej autoryzacji z podaniem kodu SMS na zwykłe logowanie,Zmieniłem przeglądarkę z Chrome na Operę,wyczyściłem pliki cokies w przeglądarce,oraz zapisane hasła.Problem nadal występuje.Z 3 urządzeń dam rady się zalogować a z tego co mi najbardziej na tym zależy nie.Złośliwość rzeczy martwych.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@DIANOLAP A pisze że rozwiązany 😄

Twój problem może wynikać np jeśli korzystałeś z opcji bezpiecznego dwustopniowego logowania? https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dwustopniowe-logowanie

I masz ustawione konkretne urządzenie tak aby z innego nie można było się zalogować i Allegro powinno Ci podawać dodatkowy kod dostępu do konta na mejla lub smsem.

- zaktualizuj przeglądarkę , oprogramowanie Java i co się da. Wyczyść pliki cookie oraz inne śmieci na komputerze jakimś cleanerem,  spróbuj zalogować się z innej przeglądarki

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "Twój problem może wynikać np jeśli korzystałeś z opcji bezpiecznego dwustopniowego logowania? I masz ustawione konkretne urządzenie tak aby z innego nie można było się zalogować i Allegro powinno Ci podawać dodatkowy kod dostępu do konta na mejla lub smsem." - ale to nie tak działa. Gdy dodasz urządzenie do zaufanych to "Przy logowaniu na tych urządzeniach nie będziesz pytany o kod weryfikacyjny." (zapewne dopóty, dopóki nie wyczyścisz ciasteczek z takiego urządzenia - nie chce mi się teraz tego sprawdzać). Jeśli natomiast urządzenie nie jest w zaufanych, to wtedy normalnie dostajesz sms-a z kodem.

"zaktualizuj przeglądarkę , oprogramowanie Java i co się da. Wyczyść pliki cookie oraz inne śmieci na komputerze jakimś cleanerem" - przecież dopiero co postawił świeży system😁

Na moje oko, to @DIANOLAP powinien zainstalować tę łatkę https://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=kb4474419 (skoro przeinstalował system) i dać znać, czy pomogło.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere No właśnie, jeśli to dwuetapowe nie działa to taki może być tego efekt po zmianie urządzenia. Niekoniecznie jest to nowy laptop i system skoro ma nie wspieranego Win7. Po instalacji nowego systemu mogą być inne programy potrzebne wspierające takie jak choćby właśnie Java.

Gdyby mi się tak zdarzyło to bym sprawdził czy na inne konta się normalnie loguję aby wykluczyć problemy z urządzeniem i systemem. Jeśli na inne tak, to pozostaje tylko problem z 1 serwisem allegro więc sprawdzam nowo stworzone konto czy wszystko działa i jak działa, jeśli tak to już zostaje tylko jakieś ustawienie logowania na koncie allegro albo błędny mejl lub hasło (tylko dziwny komunikat wyskakuje) Bardziej przypominający jakąś blokadę możliwości zalogowania się czyli ustawień konta.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "No właśnie, jeśli to dwuetapowe nie działa to taki może być tego efekt po zmianie urządzenia." - chyba nadal nie rozumiesz jak działa 2FA (oraz dodawanie urządzeń do zaufanych).

"Po instalacji nowego systemu mogą być inne programy potrzebne wspierające takie jak choćby właśnie Java." - nie, żadna Java nie jest potrzebna i w tej kwestii mogę z Tobą się założyć o każde pieniądze.

Ktoś w "równoległym" wątku z bardzo podobnym problemem napisał, że pomogło wyłączenie adblocka (choć ten sam z siebie nie powinien uniemożliwiać logowania).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere To jak działa tu na allegro to dwuetapowe logowanie? przeczytałem, ze trzeba dodatkowo wpisać pin (kod) otrzymany. Gdzie się go wpisuje?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Działa mniej więcej tak samo, jak wszędzie - gdy dodasz przeglądarkę do zaufanych, to podczas logowania w niej do allegro nie musisz podawać kodu z sms-a (w ogóle nie jest on wysyłany), najprawdopodobniej do momentu wyczyszczenia ciasteczek (wtedy kod jest już wysyłany i należy go podać, podobnie jak podczas logowania z przeglądarki, która nie jest dodana do zaufanych).
Tu https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... masz dość dokładnie wyjaśnione co, jak i gdzie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

goosiek1
#2 Obserwator#

Idealnie, ta poprawka dla Win7 pomogła.

https://www.catalog.update.microsoft.com/search.aspx?q=kb4474419

Dziękuję

oznacz moderatorów

emulatory_24
#7 Wielbiciel#

Witaj.

 

Ja również miałem problem po przeinstalowaniu systemu operacyjnego na ten sam komputer (Windows 7 Profesional) i występował na każdej przeglądarce.

Zostawiam rozwiązanie dla potomnych:

https://easywebfixes.com/windows-7-service-pack-3-for-32-64-bit-windows/#Step_4_Windows_7_Service_Pa...

Proszę aby przed skomentowaniem sprawdzić czy zadziała u Ciebie u mnie po zastosowaniu punktu: 3 i 4 problem znikł!

Rozwiązanie dotyczy tylko systemów Windows 7 !!!

oznacz moderatorów