anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podrobione kopie obrazów klasycznych sprzedawane jako oryginały?

8m39
#9 Pomysłodawca#

Ten proceder ofert tolerowany przez Allegro obserwuje od dawna i skoro nadal nieuczciwe anonse istnieją, - ludzie kupujący te „śmiecie” nadal pozostają ofiarami machinacji.

Sprzedający używają dwuznacznych opisów, wprowadzających ludzi w błąd, stosują również patyny starzejąc obrazy, podrabiają sygnatury : BOZNANSKIEJ, KOSSAKA, LEMPICKIEJ, WYSPIANSKIEGO, ZAKA…

„Przedmiotem dzisiejszej licytacji jest niesamowicie piękny obraz stary obraz olejny na drewnie. Prześliczny obraz w wyjątkowej niespotykanej ramie grubej ramie, robi w rzeczywistości niesamowite wrażenie. Rama wymieniona, poprzednia rozsypała się ze starości.”

„Przedmiot przywieziony z francuskiej rezydencji z Lille - wisiał tam od lat 60.”

„Z braku czasu i kosztów obraz nie posiada certyfikatu autentyczności”...

W większości są to amatorskie kopie okraszane podrobionymi podpisami mistrzów malarstwa polskiego. Często są to bazgroły nie mające związku z oryginałem. Plecy płótna „patynowane” są brudna sepią by dodać tym śmieciom wrażenie autentyczności i wieku.

Oczywiście ceny są „ATRAKCYJNE”, - od 350 złotych do 7500 a wszystko cuchnie nieuczciwą manipulacją i pretenduje do śmietnika!

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Zgłaszaj przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Otrzymasz odpowiedź o podjętych działaniach lub o braku podstaw do działań. Jeśli uznasz, że odmowa podjęcia działań jest bezpodstawna, kontynuuj korespondencję i przedstaw dowody.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@8m39, dziękuję za Twoje zgłoszenie. Możesz podać przykładowe numery takich ofert? Zweryfikuję to.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Raz zgłosiłem do allegro sprzedaż podróbek znanych marek odzieżowych. Podałem numery aukcji, wkleiłem bezczelnego maila jakiego otrzymałem od sprzedającego, wstawiłem link do oficjalnej strony producenta wskazując, że w ofercie nie ma takich wzorów i otrzymałem odpowiedź od Allegro, a jakże - jak temat zgłosi włąściiel marki to się tym zajmą, a tak, to prosze zgłosić swoje podejrzenie na policje, prokuraturę itd. Czyli wniosek jest prosty-Allegro nie robi nic, zeby przeciwdziałać hanlem podróbkami, czy to odzieżowymi, czy kosmetycznymi. A w kwestii linków do tych "dzieł sztuki", sprzedający się elegancko zabezpiecza - ja nic nie wiem, nie robiłem ekspertyzy, nie wiem, czy to oryginał. W kwestii obrazu https://allegro.pl/oferta/wojciech-kossak-jozef-pilsudski-portret-obraz-10228917045 sprawdzenie autentyczności znowu nie jest aż takie trudne. Wystarczy trochę poczytać i dowiedzieć się, że oryginalny obraz miał wymiary 54,7 x 42,3 i wisi w Muzeum Narodowym w Warszawie. Czy to sa więć faływki ? Tu się kłania nasze prawo. Jeżeli nikt nie napisał oficjalnie, że sprzedaje obraz pędzla Wojciecha Kossaka, to chyba mowy o fasyfikacie nie ma. natomiast brak informacji, że ów obraz jest kopią wykonaną technika olejna , na płótnie, jedynie drobnym przeoczeniem. Tyle tylko, że na kopii powinien być podpis artysty, który go wykonał, a nie podpis Kossaka. O tyle o ile obrazy drukowane na płótnie sa jota w jotę z oryginałem, poza oczywiście wymiarami, bo te nigdy oryginalne nie są, to już obraz malowany ręcznie drukiem na masowa produkcje nie jest. W Holandii sprzedaż obrazów drukowanych, będących kopią holenderskich mistrzó jest zabronione. Nie wiem jak innych nacji.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@8m39  "

"powyzsze linki dot. STRASZYDEL, z dorzuconymi sygnaturami Olgi Boznanskiej.

Wszystkie oferty sa chucpa, oszustwem i ..... CHAMSTWEM."

Jeśli według Ciebie wskazani sprzedawcy popełniają przestępstwo z art. 286 KK, to masz obowiązek takie przestępstwo zgłosić na policję. Do zgłoszenia dołącz dowody, które posiadasz, bo rozumiem że je masz, jeśli nazywasz sprzedających oszustami ?!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@8m39 Domniemywam iż się znasz na tych sprawach i wierzysz, ze to oszustwo?

Pytam zupełnie bezstronnie, z ciekawości oglądając te ogłoszenia, bo wyglądają profesjonalnie i autentycznie. Dane firmy, adresy, telefony. Konto niemal od 10 lat, tysiące sprzedaży rocznie.

Znajome sformułowania 😄 "zajmujemy się sprzedażą niesamowitych antycznych przedmiotów" 😄

Jeśli uważasz, ze to próba oszustwa, to czemu tego nie zgłosisz, tam gdzie na serio ktoś coś może zrobić z tak potężnym procederem? Ministerstwo kultury i sztuki, policja, UOKiK bo mają również własny sklep internetowy, inne instytucje zajmujące się prawami autorskimi takich dzieł? Przecież to zgłoszenie tutaj nic nie daje, poza ewentualnym usunięciem wskazanych ofert po czym się pojawią ponownie za chwilę lub na innym koncie.

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

8m39
#9 Pomysłodawca#

W logicznej kolejności oczekuję reakcji Allegro. Zaproponowałem też cotygodniowy dyżur Historyka Sztuki. Nie jestem uprawniony do atakowania włascicieli tych fałszywek ani praw copyrightu. Moja rola dotyczy podkreślenia chorych ofert w imię szacunku względem prawdziwych autorów, ich sygnatur i ogólnie chodzi mi o dobro kultury polskiej.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@8m39 Rozumiem, powinieneś się jakoś zrzeszyć z innymi, bo nie jesteś tu sam a są inni tylko w dziedzinach nieco innych jak numizmatyka, muzyka itp 😉

Ale popieram i powodzenia życzę 🙂 też jestem uczulony na różnego rodzaju procedery usiłujące wprowadzić kogoś w błąd próbując działać na granicy prawa 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@8m39, bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenia. Faktycznie w wielu przypadkach Sprzedający zamieszcza w opisie informację, że produkt jest kopią, a mimo to wystawia swoje oferty w kategoriach dla oryginałów.

Otrzymałam informację, że zostaną przez nas podjęte odpowiednie środki. Część ofert została usunięta, a część przeniesiona do odpowiedniej kategorii. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

8m39
#9 Pomysłodawca#

Ta informacja jest ważna i wierzę w reakcję Allegro dla dobra Wszystkich !

Jeszcze w skrócie wspomnę o kategoriach autentyczności w malarstwie, grafice :

- Oryginał bez podpisu / z certyfikatem autentyczności

- Oryginał z sygnaturą autora

- Kopia amatorska, kopia numeryczna

- Sfałszowana kopia, ze sfałszowanym podpisem (!)

- Sfałszowana kopia klasyków malarstwa polskiego z przesadnym opisem typu - "Niesamowicie piękny stary obraz, Prześliczny obraz w wyjątkowej niespotykanej ramie, robi w rzeczywistości niesamowite wrażenie." (...)

 

lączę pozdrowienia

oznacz moderatorów

8m39
#9 Pomysłodawca#

 

FAŁSZYWKA aż wyje !

 

Obraz MARTWA NATURA zieleń impresjonizm BOZNAŃSKA

allegro.pl/oferta/obraz-martwa-natura-zielen-impresjonizm-boznanska-7723668602

Parametry :

Faktura: Nie wystawiam faktury ( !!! )

OLGA BOZNAŃSKA - PORTRET FRANCUSKIEJ KOBIETY obraz

allegro.pl/oferta/olga-boznanska-portret-francuskiej-kobiety-obraz-10129068903

Przedmiotem dzisiejszej licytacji jest niesamowicie piękny stary obraz namalowany na kartonie. Obraz przedstawia portret francuskiej kobiety. Prześliczny obraz w wyjątkowej niespotykanej ramie, robi w rzeczywistości niesamowite wrażenie.

Wymiary ok. 70cm x 60cm Obraz sygnowany.

OLGA BOZNAŃSKA - dziewczynka z psem - OBRAZ 86x90

allegro.pl/oferta/olga-boznanska-dziewczynka-z-psem-obraz-86x90-9999656765

Przedmiotem dzisiejszej licytacji jest niesamowicie piękny obraz namalowany na kartonie. Prześliczny obraz w wyjątkowej niespotykanej ramie z epoki, robi w rzeczywistości niesamowite wrażenie.

OLGA BOZNAŃSKA - OBRAZ OLEJNY NA DREWNIE – PORTRET

allegro.pl/oferta/olga-boznanska-obraz-olejny-na-drewnie-portret-10067948925

Przedmiotem dzisiejszej licytacji jest niesamowicie piękny obraz namalowany na drewnie.Prześliczny obraz w wyjątkowej niespotykanej ramie, robi w rzeczywistości niesamowite wrażenie.  (WYJATKOWE STRASZYDLO i amatorszczyzna !)

OLGA BOZNAŃSKA - DZIEWCZYNKA - OLEJ NA DREWNIE allegro.pl/oferta/olga-boznanska-dziewczynka-olej-na-drewnie-10165823919

Witam, w dniu dzisiejszym pragnę zaoferować Państwu przepiękny obraz olejny na drewnie. Piękne malarstwo. (DNO I WODOROSTY !)

BOZNAŃSKA - PORTRET DZIEWCZYNKI - PIEKNY OBRAZ

allegro.pl/oferta/boznanska-portret-dziewczynki-piekny-obraz-10239898158

Przedmiotem dzisiejszej licytacji jest niesamowicie piękny obraz stary obraz olejny na drewnie. Prześliczny obraz w wyjątkowej niespotykanej ramie grubej ramie, robi w rzeczywistości niesamowite wrażenie. (owszem powoduje …. WYMIOTY !)

_______________________________________________________________________________________

Moderator :

"Otrzymałam informację, że zostaną przez nas podjęte odpowiednie środki. Część ofert została usunięta, a część przeniesiona do odpowiedniej kategorii. " (...)

Odpowiednie środki - narazie nie zostaly wprowadzone !

 

uklony i respekt dla prawdziwej twórczości Olgi Boznańskiej

s

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@8m39 "Bidoku" Ty się męczysz wyszukiwaniem a stare zgłoszone niemal wszystkie nadal są 😉 z allegro lokalnie tylko poznikały 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@8m39, zgłosiłam nowe, wskazane przez Ciebie oferty. Konsultuję też sprawę poprzednich zgłoszeń. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów