anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prawda o Allegro Protect

Norbert2230178
#7 Wielbiciel#

Cześć, chciałem się zapytać czy korzystał już ktoś z Allegro protect i realnie dostał zwrot środków?

W moim przypadku jest to jakaś kpina ze strony działu Allegro Protect. 

Cała sytuacja wygląda następująco: 

Kupiłem kartę graficzną od nieuczciwego sprzedającego który działa wbrew prawu; składałem reklamacje z tytułu rękojmi i zgodnie z prawem jeżeli nie dostałem odpowiedzi w ciągu 14 dni to reklamacja została uznana za zasadną i sprzedający musi spełnić moje roszczenie jakim jest zwrot pieniędzy, i tu zaczyna się zabawa z Allegro:

Allegro dało sprzedającemu termin do kiedy ma zwrócić środki, oczywiście byłem mnóstwo razy zapewniany że jeżeli nie zwróci to nie zostane bez pomocy i środki zostaną zwrócone z programu ochrony kupujących. Sprzedający jasno powiedział że nie zamierza zwrócić środków. 

Czytając opinie na internecie o tej firmie dowiedziałem się że nie tylko ja mam problem z reklamacjami u tego sprzedającego, strona zawieszona, telefonu nie odbiera a na konto sprzedającego nałożone są ograniczenia. 

Podsumowując, bardzo zawiodłem się na Allegro i zdałem sobie sprawę że jest to tylko reklama z tą ochroną kupujących, czekam na dalsze informacje ale nadzieje na odzyskanie pieniędzy i produktu już straciłem

Oczywiście zaznaczam że jest to moja subiektywna opinia i nie ma na celu pomawiania strony Allegro

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Dziwne rzeczy teraz dzieją się na Allegro, sprzedajacy powtarzali że Allegro płaci niesłusznie rekompensaty, teraz okazuje się że nie płaci kiedy należy, że nie ma już słynnego hasła "Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy".

oznacz moderatorów

Norbert2230178
#7 Wielbiciel#

Kupując na Allegro zawsze z tyłu głowy miałem tą ochronę kupujących i że w razie W jestem bezpieczny, jak widać jak doszło co do czego to Allegro mnie olewa

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Norbert2230178 wyznaczony termin przez allegro miną? Dyskusje założyłeś?  

oznacz moderatorów

Norbert2230178
#7 Wielbiciel#

Tak, dyskusja jest założona od ponad miesiąca. Allegro dało termin z dokładną datą i godziną a sprzedający jasno powiedział że nie zwróci środków  

Na wniosek o rekompensatę Allegro odpowiada że ze sprzedajàcym jest kontakt dla tego nie mogę skorzystać z ochrony kupujących 

oznacz moderatorów

bwegener
#7 Wielbiciel#

ja nie jestem prawnikiem ale zastanawiam sie w jaki sposob allegro protect ma prawo obciazyc przedajacego bez jego zgody.

bo jak allegro splaci kupujacego jest fajnie i pieknie ale moim zdaniem jakis zdiwny weksel sie zrobi i nie wiem jak to wyglada prawnie….

aha, jezeli kupiles ta karte uzywana, i on jest osoba prywatna i wykluczyl rekojmi to sprawa wyglada znacznie inaczej… jezeli on byl firma to tylko jego bankructwo byl go „uratowal“. W kazdym razie allegro protect powinnien ci wyplacic.

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Allegro zmieniło taktykę na dobra reklamę ale w rzeczywistości będą unikać zwrotu pieniędzy. Będą przeciągać, pisać różne odpowiedzi. Ja bym już nie kupował nic drogiego na Allegro. 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Nie kupować nic drogiego? To co kupować jak wszystko tutaj drogie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zauważyłem że nie mają problemu z wypłata środków na poziomie 20 lub 30 zł. Np. gdy sprzedający odrzuci reklamację, to dla świętego spokoju i na otarcie łez wypłacają, ale większe kwoty już nie tak chętnie jak było na początku, a to pismo z policji, a to kosztorys naprawy wymagają ,itd. 

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Teraz maja problem z każda wpłata. Ja bym nie wierzyłam w ten serwis już 

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

 Masz racje, dziś sprawdziłam iż kremy co chciałam kupić na Allegro są droższe niż w sklepie. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No tak, serwis już kilka lat temu powziął zamysł by stać się najlepszym portalem dla miłościwie kupijących. Te wszystkie zabiegi,

  • reklamy,
  • wypłaty z programu protect,
  • prowizje od sprzedaży,
  • prowizje od prowizji za sprzedaż w ofercie wyróżnionej,
  • prowizje od wybranego sposobu płatności np. Allegro Pay,
  • opłaty transakcyjne,
  • opłaty za wyróżnienie,
  • otwarta furtka dla przewoźników w celu doliczania różnych dopłat do przesyłki,
  • dopłaty do smarta,
  • tak zwane "bezpłatne zwroty"
  • jazda kurierów z produktami za 10zł. do klienta i z powrotem, gdy mu nie pasuje,
  • koszty allegro ads
  • ukryte koszty ptrzyjmowania zwrotów (czas pracy)

zapewne wielu jeszcze nie wymieniłem, ale to wszystko to dodatkowe składowe ceny produktu ma allegro w porównaniu ze sklepem stacjonarnym

Ja mam nadzieje, że nie ma już osóbm które jkupując na Allegro myślą, że kupują taniej.

Tu jest tylko wygodnie, a to kosztuje. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Norbert2230178 ale odesłałeś kartę na reklamację do sprzedawcy ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów