anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

produkt uszkodził się po kilku dniach, czy przysługuje mi zwrot towaru?

Egosti
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich, parę dni temu kupiłem powystawowy wzmacniacz do głośników na allegro (w opisie była informacja, że jest w 100% sprawny). Po kilku godzinach od dostania przesyłki uruchomiłem go z głośnikami o mocy połowie mniejszej niż jego maks. Po minucie lub dwóch, nagle coś lekko wybuchło i zaczął się dymić. Czy przypadku kiedy przysługuje mi prawo 14 dniowego zwrotu mogę z niego skorzystać i dostać pełen zwrot pieniędzy? Nie chcę zgłaszać reklamacji w postaci naprawy lub wymiany, gdyż jest to za dużo ryzyko, że ten produkt jest po prostu leciwej jakości i stanie się to samo lub nawet gorzej. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, w takim przypadku należy reklamować, nie wiesz jak to zrobić otwórz dyskusję, na zwykłym : https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowana lokalne: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

Wiem jak to zrobić, tylko właśnie chodzi tu o to, że w przypadku reklamacji pewnie wymienią mi na inny lub naprawią. Przy każdym użyciu będę obawiał się czy się nie spali lub co gorsza wyrządzi komuś krzywdę lub coś zniszczy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Egosti Ale przy 2reklamacji masz prawo żądać zwrotu środków.

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

No niby tak ale drugim uszkodzeniu to ja mogę leżeć w szpitalu lub uzyskiwać ubezpieczenie za spalony dom. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

 A tak możesz nie otrzymać środków za zwrot, zwróci Ci 1zł i co zrobisz? Spalony dom? mieliśmy tu takiego sprzedającego co spalił mu się dom, swego czasu! Przykra sprawa.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie wiem skąd pewność że reklamacja będzie rozpatrzona pozytywnie, jeśli sprzedający ją odrzuci to nawet nie będzie długiej szansy. 

Jeśli kupię garnek i go spalę tak jak ty ten głośnik to żaden sprzedający nie uzna mi reklamacji. 

Zapewne i tak głośnik pójdzie do expertyzy, więc trzeba go będzie odesłać. 

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

Jest to wzmacniacz. Według mnie trochę słabe porównanie garnka z wzmacniaczem - zupełnie różne urządzenia, używane w różnych kontekstach. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Ci tak piszą to rozważ tą reklamację poprzez dyskusję, w razie czego masz AP.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jeśli zgłosisz zwrot to kwotę zwrotu potrącą ci o kwotę naprawy a to może być baaardzo nieopłacalne

oznacz moderatorów