anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupujących

Client:55376938
#8 Zapaleniec#

Witam, otrzymałem produkt inny niż zamówiłem i wypełniam wniosek z programu ochrony kupujących. Jest tam zakładka "Potwierdzenie zgłoszenia sprawy na Policję". Nie da się tego odznaczyć, w warunkach korzystania nie jest napisane, że sprawa ma być zgłoszona na policję. Czy mogę to jakoś pominąć?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:55376938 Mam nadzieję, że już kontaktowałeś się ze sprzedającym? Czy od razu jak zobaczyłeś inny towar, wstępujesz na ścieżkę wojenną.

oznacz moderatorów

Client:55376938
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca nie odpowiada na wiadomości, nie oznaczył warunków zwrotu...

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

Client:55376938
#8 Zapaleniec#

Właśnie wypełniam i jest tam ta zakładka "Potwierdzenie zgłoszenia sprawy na Policję". Jeśli faktycznie muszę to zgłosić na policję to chyba mi się nie chce tak walczyć o 50 zł...

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:55376938, a dałeś sprzedawcy chociaż tydzień? Najpierw jest dyskusja, potem pomaga support allegro, a po np 2 tygodniach od nieodpisywania jest POK 🙂

oznacz moderatorów

Client:55376938
#8 Zapaleniec#

Minęły prawie 3 tygodnie od sprzedaży, dostałem informację od osoby, która prowadziła dyskusję ze strony allegro, że tylko pok mi pozostał

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:55376938 Jeśli nie możesz dokończyć wniosku bez zgłoszenia sprawy na policję, wybierz ścieżkę "nie otrzymałem towaru" i wtedy na pewno wyślesz wniosek bez zgłaszania, ale najpierw spróbuj dokończyć rozpoczęty już wniosek i ominąć konieczność zgłoszenia na policję. Przy tej drugiej metodzie opisz dokładnie niezgodność z opisem i poczekaj na decyzję Allegro, być może zgłoszenie nie będzie konieczne. Jeśli mimo wszystko konieczne będzie, zgłoś, to nic trudnego, masz tam gotowy wzór zgłoszenia.

oznacz moderatorów

Client:55376938
#8 Zapaleniec#

Jest jednak informacja, że trzeba zgłosić sprawę na policję... przepraszam nie doczytałem. 

oznacz moderatorów