anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Protesty pod siedzibą Allegro. "Państwo w państwie"

Client:80340374
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

gartdeco1
#10 Popularyzator#

 

Były pracownik
 
 

Okazuje się, że po kilku miesiącach działalności Związek Zawodowy Pracowników Allegro nie może pochwalić się dobrymi relacjami z pracodawcą. Dlatego organizuje pikietę. Ta odbędzie się we wtorek o 16.15 przed siedzibą spółki w kompleksie Nowy Rynek. - W odpowiedzi na ignorowanie, zastraszanie i aktywne utrudnianie działalności związkowej przez Allegro.pl, postanowiliśmy przejąć inicjatywę i udowodnić, że nie da się powstrzymać naszych wysiłków na rzecz poprawy stosunków pracy! Allegro od miesięcy podejmuje próby wyciszenia Związku - tłumaczą związkowcy. - Od początku istnienia Związku pracodawca zamiast współpracy wolał nasyłanie na nas prawników. My wybieramy drogę konsekwentnego i głośnego podkreślania naszej obecności oraz mocy naszych postulatów - i nie zapominamy przy tym o odrobinie humoru. Towarzyszą nam bębny i samba! Jesteśmy jak one: głośni, prężni, nie do zatrzymania. Stanowczo domagamy się tego, aby pracodawca zaczął współpracować ze Związkiem Zawodowym. Na sukces Allegro codziennie pracuje kilka tysięcy pracowników firmy - godnie ich dzisiaj reprezentujemy i wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec tego, jak obecnie zarząd firmy podchodzi do spraw pracowniczych. Wtorkowa demonstracja to dopiero początek walki o zmiany w firmie. Jesteśmy solidarni, znamy nasze prawa i nie damy się uciszyć. Równocześnie związkowcy poinformowali, że idą do sądu. W jakiej sprawie? - Wspominaliśmy niedawno o obowiązku złożenia do Allegro sprawozdania z liczebności. Dokonaliśmy takiego sprawozdania dwukrotnie - tak, jak wymaga od nas prawo. Pracodawca może próbować podważyć liczebność ZZ. Wówczas pracownicy zobowiązani są iść do sądu - celem formalnego ustalenia, że związek faktycznie liczy tylu członków, ilu deklaruje. Taka procedura może wywoływać lęk i niepewność komisji. Dlatego chętnie korzystają z niej firmy zwalczające związki zawodowe. Do takich firm należy Allegro. Co się wydarzyło? Allegro dwukrotnie podważyło naszą liczebność - relacjonują. Wymieniają też szereg innych działań, jakie zdaniem związkowców ma podejmować pracodawca: • podważanie samego istnienia ZZ i jego legitymizacji, • odmawianie Związkowi prawa do korzystania ze służbowych kanałów kontaktu i gwarantowanego ustawą dostępu do pomieszczeń i tablic informacyjnych w miejscu pracy, • odmawianie dialogu oraz zastępowanie go seriami pism prawniczych przygotowywanych przez kancelarie specjalizujące się w union bustingu, • odmawianie spotkań i jednoznacznego wskazania osób odpowiedzialnych za rozmowy z ZZ - zamiast tego, widzimy pełne bezradności "przerzucanie się" odpowiedzialnością,

• warunkowanie podjęcia rozmów podpisaniem przez Związek umowy NDA z karą pieniężną 100k, • wzywanie do usuwania postów na Facebooku, • unikanie lub udzielanie nieprawdziwych odpowiedzi na pytania dotyczące Związku podczas firmowych spotkań i w wewnętrznych kanałach komunikacji, • cenzurowanie wypowiedzi na temat Związku na firmowym Slacku, • podważanie prawa reprezentantki Związku do występowania w jego imieniu, • stosowanie ustnych i pisemnych reprymend wobec reprezentantki Związku oraz nieuzasadnione posądzanie jej o niewywiązywanie się z obowiązków pracowniczych, • odmawianie reprezentantce Związku tzw. godzin związkowych, • przekraczanie wyznaczonego ustawą czasu na przekazanie ZZ informacji niezbędnych do prowadzenia działalności, • utrudnianie Związkowi przekazywania fizycznych kopii dokumentów, • niekonsultowanie ze Związkiem Regulaminu ZFŚS, • brak jakichkolwiek kroków mających na celu realizację postulatów Związku. Do zarządu - inżynierowie maja być wynagradzani w technologii najlepiej! Nie możemy zarabiać mniej niż inne stanowiska w technologii. Rządamy prześwietlenia wszystkich stanowisk gdzie mamy wiele przebranzowionych osób z poza IT.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Mali sprzedawcy już od dawna odczuwają dokładnie taką samą polityke allegro wobec siebie. 

Hmm może trzeba związek zawodowywy założyć 😉

 

oznacz moderatorów

kmas4
#1 Nowicjusz#

Dlaczego Allegro utrudnia działanie związków zawodowych u siebie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kmas4 co jesteś pracownikiem allegro ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kmas4 Odpowiedź jest oczywista, żadna prywatna firma nie chce związków zawodowych i utrudnia jak tylko może na ich założenie, a jak już są to utrudnia ich działanie. A związki zawodowe nawet w firmach państwowych chodzą na pasku prezesów, a teraz tzw. "Solidarność" to działa na szkodę pracowników, nie mówiąc o tym że zmarnowała cały dorobek tej "dobrej Solidarności".

oznacz moderatorów

Client:112604949
#10 Popularyzator#

@kmas4 Bo związki zawodowe to wrzód na tyłku, który w wielu wypadkach nie spełnia swojego zadania i zamiast walczyć o prawa pracowników blokuje je. Znam przypadek, gdzie związki zawodowe blokowały podwyżki przez 1,5 roku kłócąc się z pracodawcą. A pracodawca na końcu zerwał relacje kompletnie ze związkiem i dał podwyżki według swojego planu mając kompletnie gdzieś związek zawodowy, który tylko się wykłócał i zawracał tyłek.

Związki zawodowe mają sens ale w określonych przypadkach. W innych to one są problemem samym w sobie. 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Takich artykułów jest więcej:

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,29985608,protest-przed-siedziba-allegro-w-poznaniu-demonst...

https://epoznan.pl/news-news-141314-zwiazek_zawodowy_allegro_protestuje_pod_siedziba_wsrod_protestuj...

Były Francois Nuyts i obecny Roy Perticucci prezes allegro, pracowali wcześniej w konkurencyjnej korporacji  A.(brak możliwości napisania nazwy z względu na cenzurę) J.Bezosa. allegro docenia specjalistów konkurencji. czy chce kopiować rozwiązania konkurencji.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

trochę to śmieszne

inżynierowie maja być wynagradzani w technologii najlepiej! Nie możemy zarabiać mniej niż inne stanowiska w technologii. Rządamy prześwietlenia wszystkich stanowisk gdzie mamy wiele przebranzowionych osób z poza IT.

 

szczególnie za rządamy

 

jakoś nie jest mi bardzo przykro

wąż zjada własny ogon

serwis jest opisywany tutaj na forum jako nieprzyjazny sprzedawcom i łamiący polskie przepisy

kto sprawia takie wrażenie? - pracownicy i ich wypowiedzi, za które dostają pensję/wypłatę

pracownicy walczą o własne przywileje, czują się pokrzywdzeni bo firma jest nieprzyjazna

polskim przepisom - ojojoj

 

pracownicy zamiast zakładać związek zawodowy mogą zawsze zacząć być sprzedawcami

i tutaj handlować -  przecież jak sami piszą, allegro jest takie wspaniałe.

 

@Blaksad masz rację, cytowana w linkach Pani Daria Antczak-Olszewska ze związku zawodowego w Allegro powinna zmienić narrację

dlaczego polskie firmy w Polsce mają związki zawodowe,

cyt: Pracodawca nie przyjmuje do wiadomości, że w Polsce istnieje wolność zrzeszania się w związkach zawodowych.

a firmy zarządzane przez obcokrajowców i mających obcych właścicieli mają ich nie mieć?

widać tu lekceważenie Polski, Polaków i naszych przepisów powstałych po naszych wydarzeniach historycznych

może tu chodzi o rasę, naród, wyznanie, pochodzenie - a nie tylko o kasę?

czy działania serwisu mają charakter dyskryminacji z w/w czynników?

 

 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Rozmowa jak w allegro powstał związek zawodowy. “Utrudnia się nam funkcjonowanie na wiele sposobów”

https://oko.press/w-allegro-powstal-zwiazek-zawodowy-utrudnia-sie-nam-funkcjonowanie-na-wiele-sposob...

ZbiórDobrych Praktyk” którymi podobno kieruje się allegro:

1.3. W swojej strategii biznesowej spółka uwzględnia również tematykę ESG, w szczególności obejmującą:

1.3.1. zagadnienia środowiskowe, zawierające mierniki i ryzyka związane ze zmianami klimatu i zagadnienia zrównoważonego rozwoju; Zasada jest stosowana. Komentarz spółki : Spółka przedstawia informacje na temat swojej strategii w obszarze ESG w rocznym sprawozdaniu niefinansowym.

1.3.2. sprawy społeczne i pracownicze, dotyczące m.in. podejmowanych i planowanych działań mających na celu zapewnienie równouprawnienia płci, należytych warunków pracy, poszanowania praw pracowników, dialogu ze społecznościami lokalnymi, relacji z klientami. Zasada jest stosowana. Komentarz spółki : Spółka przedstawia informacje na temat swojej strategii w obszarze ESG w rocznym sprawozdaniu niefinansowym.

Oświadczenie o stosowaniu Dobrych Praktyk:

https://about.allegro.eu/pl/dokumenty

oznacz moderatorów