anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedmioty z Chin jako autorskie rękodzieło rodzimych artystów

magbus
#8 Zapaleniec#

Jeli był tu taki temat, to przepraszam. Ale ja spotkałam się z tym pierwszy raz i chciałabym ostrzec. Jakiś czas temu wypatrzyłam śliczną zawieszkę, pasującą do bransoletek Pandora. Zawieszka w kształcie robaczka świętojańskiego, wykończona świecącym w ciemności kamykiem. 

Cena: 99,00 zł

Sprzedający reklamował towar, że jest to wyrób od polskiej marki, która oferuje autorskie projekty wyrabiane we własnej pracowni jubilerskiej oraz galwanicznej.

Zawieszka miała być prezentem. Nie zastanawiając się długo, kupiłam, zapłaciłam, a później coś mnie tknęło. Wrzuciłam zdjęcie tej zawieszka w wyszukiwarkę na chińskim portalu i... bingo... Nawet zdjęcia nie zrobili własnego 😞  Cena sprowadzenia takiej zawieszki to koszt ok. 18,00 zł 😞

Zakup szybko anulowałam i wszystko skończyło się dobrze. Ale jeśli ktoś z Was z czymś podobnym się nie spotkał, to uważajcie...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@magbus Cześć. 🙂 Dziękujemy za ostrzeżenie! Jeśli w przyszłości będziesz miała podejrzenia dotyczące oferty, możesz nam ją zgłosić za pomocą przycisku "Zgłoś naruszenie zasad", który znajdziesz na dole strony z ofertą. Zweryfikujemy sytuację. 🙂 

ko_alka_0-1658920824209.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

magbus
#8 Zapaleniec#

No właśnie nie miałam pewności czy to jest naruszenie zasad. Każdy ma prawo kupić towar i później odsprzedać go po dowolnej cenie. Pod warunkiem, że robi to zgodnie z prawem.

Nie mam podstaw aby posądzać tego sprzedawcę o działanie sprzeczne z prawem.  Po prostu opis tej zawieszki jest nieetyczny. Poza tym, co napisałam wyżej, sprzedający informował, że do każdego zakupu wystawiany jest certyfikat jakości podpisany przez ich jubilera... 😞

Chętnie wyślę link do tej aukcji. Być może wystarczy upomnieć sprzedającego aby zmienił opis...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@magbus  Nie ma takiej konieczności, przesłałam już tę ofertę do zespołu, który zweryfikuje, czy jest ona zgodna z naszym regulaminem. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

magbus
#8 Zapaleniec#

Super, dziękuję. Czy można prosić o informację zwrotną, co stwierdzi Zespól? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@magbus Tak, mogę wrócić do Ciebie z informacją. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@magbus Odpowiedni zespół zweryfikował oferty tego Sprzedającego, ale nie mamy podstaw do podjęcia działań w tym konkretnym przypadku, ponieważ to właśnie Sprzedający odpowiadają za opisy ofert. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

magbus
#8 Zapaleniec#

Tak myślałam 😞 Jest to mocno nieetyczne, ale nie wszystko co nieetyczne jest niezgodne z prawem. 
Pozostaje ostrzegać się nawzajem 🙂

oznacz moderatorów