anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedsądowe wezwanie do usunięcia negatywnej opinii na portalu Allegro

sliviss
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Ostatnio miałam nieprzyjemność zrobić zakupy u sprzedającego, który nie potrafił odpowiednio zabezpieczyć paczki. Za pierwszym razem towar przyszedł uszkodzony, za drugim razem podobnie. Sprzedawca nie wyraził chęci zwrotu chociażby części kwoty zamówienia. Postanowiłam zapomnieć o sprawie, jednocześnie przestrzegając jego potencjalnych przyszłych kupujących przed jego niekompetencją. Pierwszy raz wystawiłam negatywną opinię na tym portalu ponieważ byłam oburzona tym, jak zostałam potraktowana. Napisałam zgodną z prawdą opinię zarówno o produkcie, jak i sprzedawcy.

Dzisiaj dostałam listem poleconym 'Przedsądowe wezwanie do zaprzestania naruszenia dóbr osobistych oraz usunięcia negatywnej opinii na portalu allegro". W piśmie sprzedawca straszy mnie sądem jeśli nie usunę opinii. Widzę też na jego profilu, że sprzedawca ma "60 ocen usuniętych (6 przez Allegro, 54 przez kupujących w tym 0 po rekompensacie)" - czy to znaczy że wszystkich, którzy wystawiają negatywy tak zastrasza? Co można z tym zrobić? Nikomu nie życzę dokonywania transakcji u kogoś takiego, stąd nie chcę usuwać opinii. Jednocześnie zastanawiam się, czy faktycznie mogę mieć problemy jeśli nie usunę takiej opinii? Czy mogę to gdzieś zgłosić, np. na Allegro żeby ktoś odpowiednio zareagował? To niedopuszczalne żeby zastraszać klienta, tylko dlatego że wyraził swoją opinię o transakcji. Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Ma takie prawo, ale nie przejmuj się tym, jak nie obraża i jest zgodna z przebiegiem transakcji to nie sobie straszy. Poszukaj tu na forum dziesiątki takich "strachów" i nic więcej.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Ale czemu zastrasza? To informacja że podejmie skutki prawne - jak dostaniesz wezwanie do zapłaty z informacją że jak nie zapłacisz to będziesz podana do BIK lub sądu to też zastraszanie? Czy czynność wymagana prawem aby podejść do kolejnego kroku prawnego? jak byś jej nie dostała a została wezwana na rozprawę to by był płacz że nikt nie ostrzegł wcześniej. I tak źle i tak niedobrze. Daj sobie spokój i żyj dalej. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Można polemizować, a czy sprzedający dopełnił umowy zgodnie  z prawem- umowy zakupu?🤔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Można polemizować, a czy kupujący dopełnił obowiązku zgodnie z prawem ? 🤔

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sliviss
#7 Wielbiciel#

Co masz na myśli poprzez dopełnienie obowiązku przez kupującego? Sprzedawca otrzymał ode mnie w konwersacji prywatnej filmik z unboxingu oraz zdjęcia obydwu paczek dosłownie kilka minut po tym jak je otrzymałam. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sliviss to nie było do Ciebie, po drugie od tego jest sąd o ile sprzedawca założy sprawę 😄

A chodzi mi o protokół szkody, ustalający winę przewoźnika lub sprzedawcy, i czy sprzedawca na podstawie niej złożył reklamację ? uwierz mi że nawet najlepiej spakowane paczki dochodzą uszkodzone, a to że sprzedawca ponownie wysłał to znaczy dba o klienta 🙂 Brak protokołu szkody oznacza odebranie paczki bez uwag a co za tym idzie do uszkodzenia doszło po wydaniu paczki co zwalnia sprzedawcę z odpowiedzialności to tak w skrócie 🙂

Ale nie będziemy tu rozstrzygać czy był słuszny czy nie, masz prawo oceniać a sprzedawca ma prawo pozywać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Zawsze mnie śmieszą osoby, które z zakupów na allegro zrobiły sobie teleturniej z ocenami

Chcesz kogoś publicznie krytykować, wiedz, że możesz być podana do sądu.

i jeszcze podobno straszy - ojej jaki niegodziwiec

Zamiast dochodzić swoich praw zgodnie z przepisami lepiej szkalować i nie polecać publicznie.

 

Jeżeli towar jest uszkodzony są dyskusje allegrowe, allegro protect, Rzecznik praw konsumenta, Inspekcja Handlowa

Tak robią ludzie poważni.

oznacz moderatorów