anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu towaru zaginionego

adam__001
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Czy mogę zrezygnować z zakupu towaru który jeszcze do mnie nie dotarł, gdzieś zaginął w InPost, a nie będę na ten towar czekał w nieskończoność, oraz ja zapłaciłem za niego przed wysyłką?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinsplash
#21 Demiurg#

@adam__001 Od firmy? Tak. Napisz email ze odstępujesz od umowy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

adam__001
#7 Wielbiciel#

Trudno powiedzieć czy to firma, żadnej nazwy nie ma, tylko imię i nazwisko oraz adres. Nie wystawia faktur. Niby ma zwrot w ciągu 14 dni. Jest to Kochany-pies

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli nie firma musisz uzbroić się w cierpliwość . Sprzedający musi zwrócić Ci środki po otrzymaniu decyzji od Inpost o zaginięciu przesylki 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@adam__001 @mdrogeria No niestety nie... 😞 sam przez to przeszedłem. Allegro również każe zwracać nie czekając na reklamację. Problem pojawia się wtedy gdy po reklamacji Kupujacy ma i pieniądze i towar..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@adam__001 Tak, możesz zrezygnować niezależnie od tego, czy to firma, czy osoba prywatna. Jeśli czas dostawy podany w aukcji minął, wyślij pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy na podstawie art. 5431 Kc i zażądaj zwrotu wpłaty. Po takim odstąpieniu nie musisz już odbierać towaru gdyby nawet doszedł z dużym opóźnieniem. Będzie problem, otworzysz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa , w której pomoże Ci pracownik Allegro. Nie masz żadnego obowiązku czekać na towar w nieskończoność.

Żadne reklamacje w InPost Ciebie nie interesują, Ty nie zwierałeś umowy z InPost, tylko ze sprzedawcą. Reklamacja na poczcie to sprawa między sprzedawcą a pocztą i nie może być to powodem braku zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Problem pojawia się wtedy gdy po reklamacji Kupujacy ma i pieniądze i towar..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ten ewentualny problem, który może powstać, to odrębne postępowanie i nie może to być powodem zmuszania kupującego do oczekiwania na decyzję poczty w przypadku zaginięcie przesyłki lub znacznego opóźnienia dostawy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Rozumiem że odrębne, tylko to pokazuje jak Allegro chroni Kupujacych a nic nie robi w sprawie Sprzedajacych. Zobacz że nie ma już żadnych narzędzi ze strony Allegro nacisku w takiej sytuacji na Kupujacego i pozostaje tylko sąd.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów