anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spór się zakończył automatycznie, a ja nie otrzymałem nowego towaru.

MAGICBUD_PL
#7 Wielbiciel#

Jak w temacie. Mam problem bo firma od której kupiłem towar nie umie wywiązać się z umowy od 2,5 miesiąca. Allegro olało sprawę bo im zależy tylko na prowizji. Ile mogę wywalczyć odszkodowania w ramach takich działań. Gdzie zgłosić sprzedawcę żeby mu przetrzepali firmę od a do z. Chciałbym żeby w miarę możliwości zaniechać mu możliwości dalszego robienia ludzi w taki sam sposób jak mnie. Czekam na konkrety.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@MAGICBUD_PL w dyskusji masz wniosek do POK i dostaniesz odszkodowanie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MAGICBUD_PL
#7 Wielbiciel#

Nie chcę tyle ile zapłaciłem bo jestem na tym stratny chociażby 2,5 miesiąca podnoszenia cen, podnoszenia stóp procentowych kredytów, nie mogłem swoich pieniędzy reinwestować czy tym podobne. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz coś do czego może,y się odnieś, chcesz pomocy?🤔

oznacz moderatorów

MAGICBUD_PL
#7 Wielbiciel#

Nie chce typowej pomocy allegro bo jak mówią że obserwują spór to chyba tak jest? Bo jeżeli kończą spór w którym ewidentnie jest napisane że się nie zakończy do pewnego momentu to dlaczego go zamykają? 

Po prostu ten sprzedawca wiedział o tym i specjalnie czekał końca żeby wywinąć się od konsekwencji. Nasłać bhp'owców? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nadal możesz odzyskać środki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MAGICBUD_PL dyskusja nie trwa tyle czasu, po 14 dniach mogłeś zakończyć i wystąpić o zwrot kasy z POK  😞 nic więcej niż zwrot za towar nie dostaniesz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MAGICBUD_PL Jeśli mamy mówić o konkretach, to na początek poproszę o numer zamówienia lub oferty, której dotyczy ta sprawa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MAGICBUD_PL Zapewne nie znasz zasad dyskusji, kończy się po 30 dnach ale ty możesz go zakończyć po 14 dniach jako nierozwiązaną i składać wniosek do POK. Opisz trochę jaśniej, czy składałeś wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

MAGICBUD_PL
#7 Wielbiciel#

Nie chcę przez allegro, z tym pok to sobie poradzę. Chcę aby firma rzeczywiście odczuła skutki swojego zachowania. Rzecznik praw konsumenta ? Co dalej ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MAGICBUD_PL premier - prezydent 😄  Nie przesadzaj rzecznik też nic nie zrobi jak dostaniesz zwrot kasy po drugie on nic nie może prócz porad, pisana pism i w ostateczności pomóc Ci złożyć sprawy w sądzie 🙂

Tu masz podstawę prawną pozostaje Ci odstąpić od umowy i cieszyć się odzyskaną kasą 😄

Art.  5431 [Sprzedaż konsumencka]
§  1. 
Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.
§  2. 
W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić. Przepisy art. 492, art. 4921 i art. 494 stosuje się.
________
Κώστας
oznacz moderatorów