anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający kreci w sprawie zwrotu zakupionego towaru.

dziudzki
#8 Zapaleniec#

Witam.

Kupiłem na prezent Ledger (portfel kryptowalut który mozna traktować jako nośnik danych z oprogramowaniem).

Okazało się ,że osoba której chciałem go podarować już jeden taki ma. Podjąłem więc decyzję o zwrocie...i tu zaczęły się schody.

Najpierw sprzedawca zadzwonił i nie pytając w jakim stanie jest przesyłka/opakowanie poinformował mnie, że tego typu produkty nie podlegają zwrotom. Po udowodnieniu ustawami, że jednak podlegają zwrotom jeśli zanjdują się w nierozpieczętowanym fabrycznym opakowaniu stwierdził że i tak nie przyjmie zwrotu bo została otwarta paczka (opakowanie transportowe sprzedawcy).

W otwartym  sporze nawet allegro przyznało, że mam prawo do zwrotu.

Sprzedawca opryskliwie stwierdził: "Jeśli pan odeśle i dopełni wszystkich formalności to OCENIMY czy zwrot się panu należy."

Boję się odesłać produkt!

Obawiam się, że sprzedawca będzie kręcił wynajdując na przykład jakieś niedopełnione formalności .

Albo co gorsza powie,że przesyłka przyszła do niego uszkodzona albo z OTWARTYM FABRYCZNYM OPAKOWANIEM.

Co mogę zrobić aby uchronić się przed takim postępowaniem sprzedawcy?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo zwrot jest już zgłoszony i mam tylko kilka dni na wysyłkę.

 

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#

Daj link do oferty.

oznacz moderatorów

www_bitland_pl
#8 Zapaleniec#

@LEW433 numer oferty 11790425909

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@AGD-SERVICE  Ustawa konsumencka definiuje, że towar zakupiony na odległość, czyli w internecie podlega zwrotowi.

Zwrotowi podlega towar, który nie nosi śladów użytkowania, a był jedynie sprawdzany, jak np. telefon komórkowy.

I tak pomimo, że jest ofoliowany i z banderolą, na której jest napisane "do not accept, when seal is broken", klient ma prawo do zwrotu. Wedle tej informacji, w salonach operatorów komórkowych, gdzie te banderole są "broken", bo klienci oglądają przecież różne modele zanim wybiorą ten, który im odpowiada, nie należałoby tych telefonów brać, ale telefon nie jest wadliwy, bo był tylko oglądany.

Z prawa do zwrotu są wykluczone przedmioty ze śladami użytkowania, art. drogeryjne, perfumy, pomadki, cienie do rzęs, leki, art. spożywcze, leki itp.

Artykuły zapakowane hermetycznie lub w atmosferze ochronnej, jak np. dyski twarde nie mogą być naruszone, wówczas ich zwrot jest możliwy.

 

Wiola
oznacz moderatorów

www_bitland_pl
#8 Zapaleniec#

@dziudzki czy zgadzasz się na upublicznienie dyskusji ? 

oznacz moderatorów