anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
636 ODPOWIEDZI 636

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tysiące takich wpisów tu jest o oszustwie na podesłany link.

oznacz moderatorów

krzysiek00026
#8 Zapaleniec#

Gdzie zgłosić w razie czego

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W razie czego?

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

obawiam się, że nigdzie. Nie ma zgłoszeń w razie czego.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

O wiem, ja kiedyś miałam. Otwarta dyskusja godzinę po zakupie, bo wcześniej nie można 🙂 Że zostanie zamknięta jak wszystko pójdzie wzorowo.

 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

????????

oznacz moderatorów

Client:118649653
#7 Wielbiciel#

Dostałem link do zakupu zaczynający się tak: https://allegrolokalnie.oplata24-7.pl/oferta/   .Wydaje mi się że coś jest nie tak, ogłoszenie jest bardzo atrakcyjne cenowo. Jednak gdy obserwuje to ogloszenie na stronie otwartej przez ten link, na ,,prawidłowej" stronie allegrolokalnie nie mam go w obserwowanych nawet po kilkukrotnym odświeżeniu. Oprócz tego na dole ogłoszenia pokazuje się nazwa użytkownika i kilka jego innych ogłoszeń, jednak po wejściu na te ogłoszenia przenosi mnie na normalne allegro lokalnie, do sprzedanego przedmiotu innego użytkownika.  Z góry dziękuje za odpowiedź.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma bo nie ma takiej oferty, to oszustwo.

oznacz moderatorów

Client:118649653
#7 Wielbiciel#

Tak myślałem, dzięki za odpowiedź

oznacz moderatorów

manrenegat
#2 Obserwator#

Jak rozpoznać oszustów. Prawdopodibnie padlem wczoraj oszustwa kupując konsole do gry.

oznacz moderatorów

manrenegat
#2 Obserwator#

Czy link poniżej jest prawdziwy czy po nim można zweryfikować waznosc konta? 

https://allegrolokalnie.aukcja4216.pl/oferta/Konsola-PS4-1TB/I9HVMO-DZAJV3

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@manrenegat Tak, zostałeś oszukany - niestety.
To link do fałszywej strony imitującej serwis allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@manrenegat poprawny wygląda tak https://allegrolokalnie.pl/oferta/przerobiona-konsola-ps3-slim-500gb-hen-490-34-gry

________
Κώστας
oznacz moderatorów

manrenegat
#2 Obserwator#

Czyli po za przelewem , raczej wiecej nie powinienem stracić? Tak czułem że to podejrzane.  Skoro konto tej osoby nadal jest aktywne na **piiip** juz kilka lat to jest możliwość złapania takiego oszusta? Pieniądze musiały zostać wysłane na konto które musi być wiarygodne. Jak dalej tą sprawę poprowadzić by odzyskać pieniążki?

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@manrenegat Konto z którego otrzymałeś link jest skradzione lub fałszywe.
To są zorganizowane grupy które oszukują na masową skalę a działają najpewniej gdzieś poza granicami naszego kraju.
Możesz się zgłosić na policję ale na odzyskanie pieniędzy się nie nastawiaj niestety...

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Takie pytanie z innej beczki  - stąd wy ludzie bierzecie te linki do tych ofert? Przecież to z kilometra śmierdzi oszustwem

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@NipponShorty podsyłają im na Fb itp. a że cena dobra to często nie parzą na nic innego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@kostas11 no ok, ale jakoś musieli rozpocząć tą rozmowę 😛 chyba że to są te super oferty z maretplace i dla "zabezpieczenia" dostają potem link do Allegro by było pewniej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@NipponShorty wystawiają oferty z konsolami jak tu na różnych grupach na FB oczywiście z kradzionych - przejętych kont, potem dla bezpieczeństwa proponują że wystawią na allegro i podsyłają link do spreparowanej strony, płatność i po zamiatane 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

manrenegat
#2 Obserwator#

Dostałem link e-mail em . Nie chciała wysyłać przez **piiip** i zaproponowała ze moze wystawić przedmiot na allegro lokalnie. 

oznacz moderatorów