anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
626 ODPOWIEDZI 626

az1rael
#21 Demiurg#

@emilpawlak oprócz tego co piszą inni jeszcze jest opcja że kupiłeś z innego konta dlatego nie widzisz zakupu

oznacz moderatorów

blue_angel4
#7 Wielbiciel#

Witam, Chciałam kupić przedmiot na allegro lokalnie. Jest tylko opcją płatność blikiem. Po wpisaniu kodu w bankowości wyskoczył mi komunikat że wypłata blik będzie w bankomacie...czy tak powinno być? Nie zaakceptowałam transakcji bo się przestraszyłam że to może jakieś oszustwo. Wie ktoś coś na ten temat ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@blue_angel4 To oszustwo, wypłaca kasę i nie będzie ani kasy ani towaru, nie wchodź, uratowałaś kasę.🤗

oznacz moderatorów

blue_angel4
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odp. Mało brakło a bym popłynęła na 600 zł 😳

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@blue_angel4 Schemat oszustwa jest taki, że po podaniu kodu BLIK i jego zatwierdzeniu pokazuje się informacja że płatność jest nieudana i wiele osób dokonuje płatności ponownie tracąc podwójnie.
Nie ma tu na forum dnia bez takiego tematu 😐

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Znalazłaś ogłoszenie na innym portalu a potem dostałaś "link do allegro".
Ten link nie prowadził do Allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis Allegro.

To była próba oszustwa.
Dobrze, że nie potwierdziłaś płatności bo zwyczajnie straciłabyś pieniądze.

Żeby zakupy były bezpieczne należy samodzielnie szukać ofert przez wyszukiwarkę allegro - nie kupować przez podesłane linki.

oznacz moderatorów

blue_angel4
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak było. Najpierw ogłoszenie na marketplace na facebook, a po kontakcie z osobą i link na allegro lokalne

oznacz moderatorów