anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy zwleka z wysyłką towaru-brak kontaktu, nie odbiera telefonów ani nie odpisuje na emaile

gmaj22
#8 Zapaleniec#

          Sprawa dotyczy oferty Allegro nr 11651123499 oraz sprzedawcy [edycja]  (w rzeczywistości firma Marpol sj z Krakowa)

          Zgodnie z zapisem na stronie aukcji, z10 maja wróciłem sie z pytaniem do sprzedajacego o dostępność towaru oraz aktualnosci ceny. W odpowiedzi dostałem ofertę z wyszczególnioną ceną za całosć towaru wraz z kosztami transportu. Podano nr konta do wysyłki i zapewniono o terminie realizacji 4 do 7 dni  od wpłaty. 

         12 maja dokonałem przelewu, na ponad 2 tys zł. co sprzedawca potwierdził w rozmowie telefonicznej dwa dni póżniej. Był to jak dotychczas jedyny kontakt ze sprzedajacym. Od tamtej pory ani nie odbiera telefonów, ani nie odpowiada na emaile.  Sprawa jest dla mnie pilna, gdyż nieubłaganie zbliża sie termin remontu i zakupione płytki ceramiczne są niezbedne. 

        Sprzedajacy ma 100 procent pozytywnych komentarzy, firma działa od ponad 20 lat, jest laureatem wielu nagród konsumenckich, wiec nic wzbudziło moich podejrzeń.

        Proszę szanownych forumowiczów, jakich środków mam uzyć, wzglednie jak wpłynać na sprzedającego, aby wywiazał sie z umowy. Zgłoszenie sprawy na Policję względnie do prawnika to juz ostatecznosc.

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gmaj22 przykro mi, ale jeżeli do sprzedaży doszło poza Allegro, a nie widzę na koncie, z którego piszesz takiego zamówienia, nie będę mogła Ci pomóc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupiłeś nie przez Allegro, musisz działać samodzielnie, masz miejskiego rzecznika konsumenta a jak nie zwróci Ci kasy to zgłoś na Policję, ja bym kupił przez Allegro, nie wiem dlaczego kupiłeś poza(dla ceny) i wystawił odpowiedni komentarz, pomyśl.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@gmaj22 po co tu piszesz , kupiłeś poza allegro pozostaje Ci tylko policja .

oznacz moderatorów

gmaj22
#8 Zapaleniec#

Cała korespondencja odbywała się przez zakładkę allegro :"zadaj pytanie sprzedającemu". Oferta od sprzedawcy złożona była również ta drogą. Sprzedawca ma wystawiony tylko 1 m2 płytek, a potrzebuje 17 M2.

Jeśli kupię ten 1 m2, czy wtedy będę mógł liczyć na pomoc allegro w związku z całością zakupu? 

W zasadzie zakup był dokonany za pośrednictwem Allegro i za cenę, która figuruje w aukcji.

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gmaj22 przykro mi, ale do samej transakcji doszło poza Allegro. Rozumiem, że zrobiłeś to trochę nieświadomie, ale w takiej sytuacji nie mamy możliwości wesprzeć Cię w tej sytuacji. Rozwiązaniem niestety nie będzie inny zakup u tego sprzedającego na Allegro, ponieważ wówczas możemy rozwiązywać tylko ewentualne problemy dotyczące tej konkretnej (nowej) transakcji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@gmaj22  niestety jeżeli teraz dokonasz zakupu to sprawa będzie dotyczyć tylko tego co kupiłeś w tym zamówieniu.

Radził bym spróbować skontaktować się z tym sprzedającym z innego numeru telefonu (jeżeli tego nie robiłeś) a jeżeli to nie przyniesie rezultatów to pozostaje tobie tylko rzecznik konsumenta a dalej policja i zgłoszenie podejrzenia wyłudzenia pieniędzy - oszustwa, art. 286 k.k.

Miejmy nadzieję, że sprawa wyjaśni się pozytywnie dla ciebie gdyż chodzi o niemałą kwotę.

oznacz moderatorów

gmaj22
#8 Zapaleniec#

      Dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy. Udało mi się skontaktować telefonicznie ze sprzedającym. Opóżnienie w realizacji zamówienia tłumaczył :sprawami losowymi. Zapewnił, że odebranie towaru zostało już zlecone firmie kurierskiej, Mam nadzieje, że nie jest to próba grania na zwłokę. 

       Zdaję sobie sprawę, ze obecnie w wielu przypadkach terminy realizacji sa wydłuzone, ale wystarczyło powiadomić o tym telefonicznie czy mailowo, prosząc o cierpliwość lub tp.

      Na przyszłość bedę żądał w podobnej sytuacji stworzenia specjalnej oferty/aukcji zawierajacej całość towaru, który zamierzam kupić. 

     Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za podsuniecie wskazówek.

oznacz moderatorów

ambruz
#7 Wielbiciel#

Jak sie skonczyla sprawa? Czekam na wanne z tej firmy od poczatku marca, zero kontaktu, siedziba firmy pod wskazanym adresem nie istnieje(stary opuszczony magazyn) zglosilem to do google, zostali zablokowani, a na allegro preznie dzialaja i allegro nic z tym nie robi

oznacz moderatorów