anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca ograniczył mi zakup u siebie, i nie mogę nabyć towaru z AllegroDays

carlos_pyrzyce
#7 Wielbiciel#

Hej.

Chcę zakupić powerbank, który jest w promocyjnej cenie z allegrodays. Niestety sprzedawca ograniczył mi możliwość zakupu wszystkich swoich towarów. Zwróciłem się do sprzedawcy o wyjaśnienie dlaczego nałożył na mnie ograniczenie (zakup 1 sztuki). W trakcie rozmowy, nie przedstawił żadnych argumentów, dlaczego ograniczył mi zakup u siebie. Czy jest możliwość, aby allegro zainterweniowało w tej sprawie.

Jeśli dobrze rozumiem, to sprzedawca nie może mi ograniczyć zakupu u siebie, bez podania przyczyn odmowy i bez uzasadnienie tego.

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Client:65300220
#10 Popularyzator#

Po to również jest  czarna lista żeby z niej korzystać.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@carlos_pyrzyce 

Moralność Kalego

 

Czyli: moralna obłuda; potępianie u innych tego, co uważamy za naturalne w odniesieniu do nas samych. Sienkiewicz dał prostą nazwę złożonemu zjawisku psychoetycznemu.
Subiektywizacja etyki pozwala przetrwać – i w wymiarze narodowym czy społecznym jest często sankcjonowana. Nasze układy społeczne potępiają ją w wymiarze indywidualnym. Ale najpierw trzeba ją rozpoznać. Zgodnie z moralnością Kalego ten rodzaj moralności widzimy tylko u innych.
 
Sprzedawca wykonał pracę za którą mu nie zapłaciłeś bo w myśl komunistycznego prawa musiał dołożyć do tego interesu
Celem prowadzenia działalności gospodarczej jest zarabianie pieniędzy, a nie zabawa>
Jak nie szanujesz innych, to nie oczekuj szacunku od nich
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dobre....

Ja jestem w 100% za sprzedawcą. Aczkolwiek wiele też kupuję i nie spotkałem się z takimi absurdami.

Zwróciłeś mu towar, bo po zakupie znalazłeś bardziej atrakcyjną ofertę.

Natychmiast dodaję sobie Twój nick do tzw. "czarnej listy". 

Twoje zachowanie jest jak najbardziej negatywne. 

Kupiłeś towar, zaakceptowałeś warunki transakcji.

Po prostu jesteś nieodpowiedzialnym i mało wiarygodnym kupującym.

Przecież to jest normalne, że towary wystawiane na Allegro często są droższe od cen w sklepach "stacjonarnych". Sprzedawcy ponoszą bardzo wysokie koszty przy sprzedaży i wysyłce.

Zwracając towar - obciążyłeś sprzedawcę kosztami. Czy Ty pracujesz za darmo? Czy tego wymagasz od sprzedawcy na Allegro? Sprzedawca na tej transakcji stracił min 8 zł, Ty - nic.

Nie masz zablokowanej opcji zakupów na Allegro - po prostu wybierz sobie innego sprzedającego. Ten sprzedawca (podobnie jak i ja) zrezygnował z Twoich zakupów, gdyż przynosisz mu straty, a nie dochody.  Ty również, pracując , pobierasz dochody, a nie dopłacasz pracodawcy. Gdybys generował straty dla pracodawcy - ten natychmiast zwolniłby cię.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

megatron4
#8 Zapaleniec#

Witam. Nie ma sensu dyskutować z tymi Sprzedawcami. Po prostu trzeba te praktyki zgłaszać gdzie trzeba i może będą wtedy przestrzegać prawa. A jak nie pasuje to niech na bazarze sprzedają... Ja uważam, że to Allegro jest temu winne najbardziej. Znaczy Sprzedawca robi coś niezgodnie z prawem ale Allegro nic nie może tutaj zrobić, moim zdaniem to Allegro powinno dostać największą karę za przyzwalanie do łamania prawa. Pazerność Allegro na każdy grosz nie zna granic  I tyle w temacie, nie dyskutuję ze Sprzedawcami uczciwymi inaczej.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@megatron4 A jaki ma sens pisanie w poście, który zakończył się ponad rok temu? > odgrzebanie go niczego nie zmieni > lista MNK istnieje i będzie istnieć > jakoś przez rok nikt ze skarżących się nie "doniósł gdzie trzeba" odpuszczając temat > ani nie pochwalił się, że wygrał > zresztą na Allegro jest tylu sprzedawców, że można "przebierać jak w ulęgałkach"

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@megatron4 Sprzedający nie ma prawa odmówić sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny. Jenocześnie jako przedsiębiorsto, zgodnie z kodeksem handolwym ma obowiąek przynosić dochód, ograniczając niepotrzebne straty.

Moim zdaniem jeśli ma się klienta, który zawiara umowy by potem od nich odstąpć ,tym samym narażając sprzedającego na koszty to może być przyczyną by odmówić mu sprzedaży, a czy uzasadnioną? to może rostrzygnąć tylko Sąd. 

Daleko nie szukajmy, spróbujcie z Allegro zawrzeć umowę na limit Allegro Pay, a następnie w ciągu 14 dni odstąpcie od umowy, a później spróbujcie złożyć wniosek jeszcze raz... powodzenia. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Halfrunt Allegro Pay jest usługą i w myśl obecnych przepisów usługodawca ma prawo odmówić wykonania usługi i nie musi podawać żadnego powodu. 

(kto myśli inaczej niech poda przepis który tego zabrania ^^) 

oznacz moderatorów