anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca proponuje zwrot towaru, który faktycznie nie dotarł

Lesnik13oso
#1 Nowicjusz#

Dokonałem zakupu szafek. Ponieważ realizacja miała nastąpić w przeciągu 4-5 dni po tygodniu, kiedy nic poza wygenerowaniem nr przesyłki się nie wydarzyło napisałem maila, bo telefonu nikt nie odbierał. Rozmówca mailowo tłumaczył, że przez epidemię wszystko się opóźnia. Wczoraj tak samo mailowo się tłumaczył i tego samego dnia o tej samej godzinie w drugim mailu pojawiła się informacja, że w przypadku gdy nie otrzymaliśmy towaru możemy odstąpić od umowy. Dziś dostaliśmy telefon, ze szafki dziś miały przyjechać, ale nie dotarły i nie wiadomo kiedy będzie kolejna dostawa. Pani doradziła, aby przez allegro dokonać zwrotu towaru wypełniając formularz i podając nr konta, tylko że nie dokonuję zwrotu bo nic nie dotarło

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Zwrot to w potocznym znaczeniu odstąpienie od umowy. Sprzedawca chce, abyś odstąpił od umowy. Możesz to zrobić przed wysyłką towaru;

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też zwyczajnie wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Wszystkie trzy metody są jednakowo ważne i sprzedawca musi oddać pieniądze.

oznacz moderatorów