anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca wystawił błędna zaniżoną cenę produktu, ja go kupiłem i zapłaciłem on anuluje zamówienie

domell86
#1 Nowicjusz#
  • Sprzedawca wystawił błędną -  zaniżoną cenę. Ja dokonałem zakupu i zapłaciłem za towar. Czy mam prawo do zakupionego towaru? Czy on(sprzedawca) może anulowć mój zakup.
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

pinsplash
#21 Demiurg#

@domell86 Moze jeżeli pomyłka w cenie była rażąca. Napisz o jakich kwotach mówimy ( ile wg sprzedawcy powinno być a ile zapłaciłeś).

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@domell86 Tak, masz prawo do zakupionego towaru, ponieważ została zawarta prawnie wiążąca umowa. Możesz więc domagać się wydania przedmiotu, bo sprzedający nie ma podstawy prawnej do anulowania zakupu. Jedyny wyjątek to sytuacja, gdy sprzedawca rażąco pomyli się w cenie, a Ty mogłeś to z łatwością zauważyć. Przykład - towar wart 200 zł wystawiony za 2 zł.

O tym, czy w Twoim przypadku doszło do rażącej pomyłki może zdecydować tylko sąd.

Na początek możesz otworzyć Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zażądać w niej wydania towaru i poprosić tam o pomoc Allegro.

Jeżeli sprzedawca mimo to nie wyśle rzeczy, możesz wystawić mu negatywny komentarz i zakończyć po 14 dniach Dyskusję jako nierozwiązaną. Poniesie wtedy konsekwencje ze względu na niewywiązanie się z umowy.

oznacz moderatorów