anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca z Chin | Odstąpienie od umowy | Polski adres do zwrotu

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry,

wnioskuję, że wzorem firmy Jeffa B. czyli **piiip**.pl zorganizowac polski adres magazynu na ktory bedzie mozna odsylac towary po Ustawowym odstąpieniu od umowy w sytuacji kiedy sprzedawcą jest z Chin.

Pomijam już fakt, że towary z **piiip**s w ramach odstąpienia od umowy mozna odeslac bezplatnie paczkomatem Inpost lub bezplatnie kurierem GLS do Hiszpanii.

Mogę na dowód wrzucić pociętą etykiete adresową jaką dostałem z Ali na bezplatne odeslanie towaru.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:112943486 A kto będzie pokrywał koszty przesyłek z tego magazynu do Chin? > Allegro? > a potem podniesie prowizje czy doda "opłatę transportową"?

O wiele prostszym wyjściem jest sprawdzanie skąd jest dostawa, jaki jest ew. adres zwrotu > i po prostu nie kupowanie od myfrienda > nie korzystanie z "chińskich okazji" bo to się kończy w 80% źle.

Większe bezpieczeństwo w tym przypadku zapewnia Ali.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Zły pomysł , dlaczego inni klienci mają pokrywać koszty Twoich nieprzemyślanych zakupów ? bo finałem zaakceptowania oraz wprowadzenia funkcjonalności będzie jak pisze @Ziolko39 wzrost prowizji naliczanych przez allegro i dalej idąc ...pewnie sam wiesz .

oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

@Ziolko39no przecież koszty wysyłki towaru zakupionego w firmie Jeffa B. do magazynu logistycznego pokrywa kupujący 😮 wiec o czym ty prawisz? Chyba inne cena bedzie za paczkomat lub paczke (PP) na adres w Polsce a inna bedzie do Chin wysylka PP lub kurierem.

Ali nie zapewnia zadnego bezpieczenstwa. Ali to dno pod tym kątem. Nawet nie ma e-maila albo formularza zeby napisac wiadomosc i zeby jakis zywy człek odpisal.

 

@mdrogeriaale kto mowi o odsylce na koszt Allegro? 😮 masakra. Czy ja w ogole wspomnialem cos o SMART? 😮

Bezpłatne odesłanie towaru zakupionego na Ali to był tylko przykład. Można? Można.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

 

@Client:112943486 Może przeczytasz ze zrozumieniem to co napisałem > A kto będzie pokrywał koszty przesyłek z tego magazynu do Chin? > nic nie ma tam o przesyłce do magazynu

Ali nie zapewnia zadnego bezpieczenstwa. Ali to dno pod tym kątem. Nawet nie ma e-maila albo formularza > akurat na Aliex.... jest Eva (zrzut ekranu) > a przy okazji > kupiłem tam małe multimetry cyfrowe dla siebie i dla brata > okazało się, że nie dotarły w deklarowanym czasie > zgłosiłem przez Evę > okazało się, że towar wyczerpany > w ciągu 5 dni dostałem zwrot kasy + przeprosiny + propozycję zakupu podobnych w promocyjnej cenie

Fakt, że Eva to bot > ale dużo "inteligentniejszy" niż bot Allegro > dużo łatwiej coś załatwić.

eva.JPG

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:112943486 kolego allegro też ma już swój magazyn i tam też sprzedają Chińczycy znajdziesz na tej stronie więc w czym problem, zwrot wtedy idzie na magazyn ?

Nie ma co porównywać na Allegro jest to znikomy procent a na Amz jest duże większy procent obsługiwany z magazynów wysyłek a co za tym idzie więcej można zwrócić do magazyny w danym kraju 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

@Ziolko39   nie wiem jak ty, ale jak mnie nie dochodzi towar (np. w deklarowanym terminie) to po prostu otwieram "dispute" 😮 Nie musze korzystać z Ewci i klikac poszczegolne przyciski to raz. A dwa mnie nie interesuje co sie dzieje dalej z tym towarem. Przeciez na Ali jest tak, ze jak odsylasz towar do PL magazynu to pozniej jak ktos chce kupic identyczny towar to nie czeka na przesylke z Chin tylko jest on wysylany z PL magazynu. A trzy: sprobuj korzystajac z tego bota poinformowac Ali, ze chinczyk nie oddal za przesylke zwrotną do chin do czego byl zobowiazany przez samo Ali (odsylka na koszt sprzedawcy). Ni chuchu. Testowana ne wiele sposobów.

@kostas11ciekawe... po kliknieciu w link podany przez Ciebie od razu wyskoczyly mi nakladki na penisa albo masturbator 😄 Mam screen ale nie moge dołączyć do tej wiadomości 😞

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:112943486 Powstanie takiego magazynu zaowocowało by lawinowym wzrostem zakupów "na próbę" > już teraz pisali tu "kupujący?", którzy chwalili się > kupuję 5 przedmiotów tego samego typu, tylko różne modele, testuję, a potem zostawiam jeden, a cztery odsyłam > to samo by się stało z zakupami z Chin > teraz przynajmniej te koszty zwrotu hamują takich "kupców" > chociaż był też taki co chciał nakupić za kilka tysięcy ozdób świątecznych przed wigilią, udekorować sobie dom, a po sylwestrze wszystko oddać > I to miało by być ok? > Ciebie nie obchodzi, ale to wszystko generuje dodatkowe koszty > koszty obsługi, pakowania przy wysyłce > a potem koszty rozpakowania i obsługi przy zwrotach > ktoś musi je ponieść

Myślisz, że Allegro robiło by to gratis? > podnieśli by prowizję albo wprowadzili następną dodatkową opłatę > skończyło by się to następnymi podwyżkami

Mam nadzieję ( i nie tylko ja), że taki magazyn nigdy nie powstanie > gdyby tak się stało to spowodowało by to lawinowy wzrost "chorych zwrotów"

A a'propos linku, który podał @kostas11 to Allegro tam ustawiło kolejność ofert > i było też dużo zupełnie innych niż te, które przyciągnęły Twoją uwagę.

oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

@Ziolko39czy ja mówiłem o magazynie Allegro? Czy o dowolnym magazynie? Jezu... czy dla ciebie nic poza "Allegro" nie istnieje? 😱

Przecież w pierwszym poście wyraźnie napisałem o PL magazynie. W domyśle: d o w o l n y m.

Niekoniecznie od Allegro 😮

Chińczycy mogliby sobie sami zorganizować taki magazym. Wystarczyłby wymóg takiego udogodnienia jesli chca sprzedawac na Allegro.

Fakt faktem, ze Ali *coraz* lepiej działa jesli chodzi o polskiego klienta: Free return, 11-day-delivery itp. O bdb cenach nie mowie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:112943486 No ok > magazyn powstał > i co dalej z tym towarem, który tam dotarł? > przecież to wymagało by współpracy i zgody kilkuset tysięcy chińskich firm > a co jak ktoś ię nie zgodzi? > zakaz handlu?

A jak żadna firma nie będzie chciała? > to blokujemy sprzedaż wszystkim? > dobrze wiesz, że to nierealne

Allegro nie chce wprowadzić filtra umożliwiającego odsianie ofert z Chin > to na 200% nie wprowadzi wymogu ogólnego magazynu.

oznacz moderatorów