anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon zakupiony na Allegro został zdalnie zablokowany przez niemieckiego operatora.

jenneffer
#8 Zapaleniec#

W czerwcu 2022 roku zakupiłem na aukcji w sklepie "sklepsilton" nowiutki Galaxy Z Flip 3 8/256. Sklep nie miał złych opinii. Skontaktowałem się ze sprzedającym poprzez czat Allegro, wypytałem o produkt i szczegóły - wszystko wydawało się być w porządku. Telefon został zakupiony przez "Raty Zero".  Rzeczony sklep już na Allegro nie istnieje, a podane numery telefonów sklepu nie odpowiadają. Udało mi się jeszcze utworzyć dyskusję ze sprzedającym, ale oczywiście nie liczę na jego odzew. Czy istnieją jakiekolwiek opcje na odzyskanie chociaż części poniesionych kosztów ? (3299 PLN)

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

LEW433
#21 Demiurg#

Na tym etapie prowadź dyskusję, poczekaj na ruch Allegro.

oznacz moderatorów

jenneffer
#8 Zapaleniec#

Tak też uczynię, dziękować.

oznacz moderatorów

kaper29
#9 Pomysłodawca#

Witam mam podobna sytuacje związana z telefonem od tego sprzedawcy . Również założyłem dyskusje przez obsługę allegro i czekam aż sprzedawca się ustosunkuje . Jak skończyła się twoja sprawa. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiemy jak ta, ale dyskusja musi być żeby mieć szanse na odzyskanie kasy.

oznacz moderatorów

kaper29
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem , natomiast konkretnie interesuje mnie jak skończyła się ta konkretnie sprawa gdyż mam problem z telefonem od tego sprzedawcy i zgłosiłem niezgodność towaru z umową.  Telefony milczą,  strona sklepu nie istnieje , produktów w sprzedaży brak.  Więc interesuje mnie co mnie czeka w takiej sytuacji. Obsługa allegro prosiła o przycisk pomoc po 24 godzinach ale co w sytuacji gdy sprzedawcy już nie ma na portalu .

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

to dostaniesz zwrot od Allegro

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kaper29 autor posta napisał 1 arcyważną rzecz mianowicie wiedział w momencie zakupu że tel wziety jest na raty 0 jeśli i ty wiedziałeś a kupiłeś to wg prawa polskiego nie przysługują ci roszczenia na wadę ukrytą o której to wadzie wiedziałeś w momencie zakupu

oznacz moderatorów

kaper29
#9 Pomysłodawca#

Nie kupiłem telefonu wziętego na raty , kupiłem produkt nowy zaplombowany I wolny od jakiejkolwiek blokady . Problem polega na tym że telefon okazało się urządzeniem z dystrybucji niemieckiej a samsung zablokował część funkcjonalności związanej z pasmami lte I tak się akurat składa że ja mam abonament plusa który to korzysta z zabkomowanych właśnie jak wyżej pasm co powoduje u mnie dyskomfort w użytkowaniu.  Chodzi o pasma w technologi tdd na terenie Polski telefony z rynku niemieckiego straciły ta funkcje .

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Reklamacja u sprzedającego.

oznacz moderatorów

kaper29
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający nie odpowiada,  konto zablokowane.  Telefony nie istnieją,  wygląda na to że nie ma jak się z nim skontaktować 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

no to dyskusja - której pewnie z braku konta nie dostanie - odczekanie - zamknięcie nierozwiązanej - wniosek do protecta. musiz poczekac jeszcze z 2 tyg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W dyskusji poproś o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

kaper29
#9 Pomysłodawca#

Tak wiem ale prosili aby odczekać dobę. Szkoda ze autor postu się nie wypowie bo nie wiem czy w jej sytuacji sprzedawca podjoł temat . Nie wiem czy nie kupić drugiego urządzenia aby to odłożyć i przypadkiem nie uszkodzić przed rozwiązaniem sprawy. Chcę je zwrócić sprzedawcy w dobrym stanie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, ale uważaj żeby nie zmienił stanu!😷

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kaper29 a w opisie aukcji była taka informacja że tel jest z dystrybucji niemieckiej? druga rzecz to samsung powinien być ścignięty przez uokik bo na terenie ue wszelkie parametry techniczne są standaryzowane tzn powinien mieć wszelkie funkcje takie same z dystrybucji niemieckiej co ue co innego jakby był z rynku spoza ue wtedy by mógł mieć poblokowane funkcje

oznacz moderatorów

kaper29
#9 Pomysłodawca#

Nie było informacji że telefon pochodzi z dystrybucji niemieckiej . Na dzień zakupu wszystko działało jak należy,  w kwietniu ktoś w Samsungu wpadł na pomysł aby zrobić region obsługi tdd i pech że plus w pl z tego korzysta a ja mam tam abonament.  Nic o nieaktywnych funkcjach nie było w aukcji , zresztą nikt włącznie z allegro nie ma do treści tej aukcji dostępu i nie wiem dlaczego.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj na wypowiedź Allegro- jutro poproś o nią.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ale tu pretensje bym raczej kierował do Samsunga a nie do sprzedającego. 
Gdzie tu jego wina?

oznacz moderatorów

kaper29
#9 Pomysłodawca#

Urządzenie kupiłem od sprzedawcy więc zgłaszam.niezgodnosc towaru z umową.  Pretensje do samsunga mam ale on mi w tym nie pomoże bo ma to gdzieś. Korzystam z prawa do zwrotu właśnie z tego powodu 

oznacz moderatorów