anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób zgłosić sklep który sprzedaje produkty podrobione?

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Znalazłem na allegro sklep który sprzedaje produkty podrobione. Sklep posiada tylko kilka negatywów, większość ocen jest pozytywna. Większośc osób kupujących nie zdaje sobie sprawy z tego że sprzedawca sprzedał im podróbę produktu ponieważ podróby są bardzo przekonujące. Moim zdaniem allegro powinno skontaktować się ze wszystkimi osobami które zakupiły produkty u tego sprzedawcy (są to setki osób) żeby dokonały samodzielnie weryfikacji produktów które kupiły. Jeśli chodzi o mój zakup, sprzedawca zwrócił pieniądze, jednak są setki klientów które dostały produkt gorszej jakości i nie są tego świadome. Pytanie do allegro co mogą zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Villqq Cześć. Ofertę niezgodną z regulaminem możesz zgłosić:

1. Przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8e311c44-98a3-4d2e-8f17-5dd78b81a519&subjectId=2a89619c-a... 

2. Przez przycisk "Zgłoś naruszenie zasad" na dole strony 

ko_alka_0-1659809757338.png

3. Jeśli jest to coś pilnego, możesz przesłać nam zgłoszenie tutaj, na Gadane. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Oferta została już zgłoszona ale nie rozwiązuje to problemu. Są setki osób które zostały oszukane i nie są tego świadome. Sprzedawca sprzedał im podróby produktu. Sprzedawca działa na szkodę marki która produkuje ten produkt ponieważ jest to produkt gorszej jakości. Czy Allegro w ramach ochrony kupujących może powiadomić użytkowników którzy kupili podrobiony produkt żeby upewnili się że jest to produkt oryginalny czy Allegro jest zdania że jeśli kupujący nie zauważył że produkt jest podróbą to nie jest problem Allegro?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Villqq Nie będziemy się w tej sprawie kontaktować z Kupującymi, ponieważ nie wiemy jaki produkt kupili i czy rzeczywiście był to towar nieoryginalny. Żeby stwierdzić, czy dany produkt jest podrobiony, musi wypowiedzieć się ekspert w tej dziedzinie. Jeśli któryś Kupujący zgłosi nam problem z towarem, to wtedy będziemy działać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Wystarczy spojrzeć w komentarze sprzedającego, mimo że większość komentarzy jest pozytywna to w kilku przypadkach jest wspomniane że kupujący mają wątpliwości co do oryginalności produktu. Dodatkowo sprzedający przekupuje sprzedających i obiecuje że wyśle im zegarek jeśli usuną negatywa i będą siedzieć cicho. Po liczbie usuniętych komentarzy ewidentnie widać że wielu kupujących przyjęło łapówkę. Zdaje się że to nie jest pojedyńczy przypadek tylko schemat działania sprzedawcy. Rozumiem że allegro nie zajmuje się takimi sprawami i pozwala dalej działać oszustowi?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Villqq Będziemy działać, kiedy nasz ekspert zweryfikuje Twoje zgłoszenie. Jeśli Twoje podejrzenia okażą się zasadne, wtedy oferty zostaną usunięte. Prośby o usunięcie oceny nie są zabronione w naszym serwisie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Prośby o usunięcie komentarzy nie są zabronione ale w taki sposób działa ten oszust - sprzedaje podróby, osoby które zorientują się że jest to podróba, dostają propozycje dostania darmowego zegarka pod warunkiem że usuną negatywa. Oszut ma w miare pozytywne oceny ponieważ większośc osób akceptuje łapówkę. Tracą na tym kupujący i producent którego marka jest niszczona ponieważ klienci nie są zadowoleni z produktu i nie mają świadomości tego że produkt jest podróbą.

Mam wątpliwości co do tego czy na moje zgłoszenie spojrzy człowiek. Z tego co mi wiadomo to większość zgłoszeń jest obsługiwana przez robota i człowiek spojrzy na to dopiero jeśli ospowiednio dużo osób zrobi zgłoszenie. Takie jest moje doświadczenie ze zgłaszaniem oszustw na allegro - brak ludzi, same automaty

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Villqq A tak z ciekawości > bo na pewno jesteś dobrze poinformowany > czy oferowany w formie "łapówki" zegarek to też podróba ?

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Nawet nie pytałem ale zgaduje że też podróba

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zegarek a nie kaczka, uważaj na dobór słów.🤣

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Villqq Dodatkowo sprzedający przekupuje sprzedających i obiecuje że wyśle im zegarek jeśli usuną negatywa i będą siedzieć cicho. Po liczbie usuniętych komentarzy ewidentnie widać że wielu kupujących przyjęło łapówkę. A niby skąd o tym wiesz ? > masz "wtyczkę" w Allegro, która Cię informuje o liczbie usuniętych komentarzy ? > oskarżenie o dawanie i przyjmowanie łapówek trzeba udowodnić > nie wystarczy napisać "wiem bo wiem"

DAJ LINK DO "PODRÓBKOWEJ AUKCJI" > bez tego jesteś mało wiarygodny. Jak na razie to Twoje rewelacje to "typowa kaczka" w okresie posuchy.

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Allegro podaje informacje o tym ile komentarzy zostało usuniętych, to nie jest informacja tajna

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Villqq No, jeżeli 12 to jest "wielu kupujących" to widzę tu "wiele przesady" Inne komentarze nt. słuchawek są pozytywne > może akurat Tobie trafiły się uszkodzone > zdarza się. Ale robienie z tego "wielkiego przekrętu" na AG > nie popartego dowodani to "drobna" przesada. Masz jakąś korespondencję nt. wycofania negatywa w zamian za smartwath  > czy to tylko Twoje "życzenie"

Poza tym nie jestem pewny czy oferowanie w ramach rekompensaty za "niby podróbkę" smartwatcha za 80 zł w zamian za wycofanie negatwya na słuchawki za 90 zł to jest "biznes życia" ?

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Co ty opowiadasz? Producent potwierdził że jest to podróba, sprzedawca potwierdził że sprzedał mi podróbe, myślisz że tylko mi próbował wcisnąć podrobę? Bardzo naiwne myślenie

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Villqq Czy masz jakieś pisemne potwierdzenie faktów > Producent potwierdził że jest to podróba, sprzedawca potwierdził że sprzedał mi podróbe > czy to tylko Twoje słowa. Przejrzałem opinie "o sprzedającym" > część zmienionych ocen dotyczyła innych, różnych przedmiotów > nawet jak ktoś zwracał jakiś zakup, to opinia była i tak pozytywna.

Wg. danych Allegro te słuchawki kupiło 230 osób (setki ? > łącznie 2 ?) Czyli pozostałe 229 są wg ciebie ignorantami nie znającymi się na tym co kupują i po co ? > a Ty jesteś jedynym expertem, który się poznał ?

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Co ty opowiadasz? Sam też sprzedajesz podróby? To że to była podróba nie ma żadnych wątpliwości. Nie będę tutaj zamieszczał konwersjacji, allegro je posiada ponieważ sprzedawca kontaktował się ze mną przez allegro. Raz mówisz że nie ma takiego eksperta co poznał by podróby a potem że mnóstwo osób kupiło i że każdy poznał by podróbę, zastanów się nad jedną wersję i jej się trzymaj.

Podróba jest na tyle wiarygodna że z zewnątrz większość osób nie będzie w stanie powiedzieć że jest to podróba. Dopiero weryfikacja kodu potwierdzi że jest to podróba

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Villqq Widzę, że zaczynają Ci puszczać nerwy. Zaczynasz wycieczki personalne > przekręcasz moje słowa, z braku argumentów zabrakło Ci kultury ( Ty, Tobie itp. piszemy z dużej litery)

Chyba jesteś z tych co uważają, że zawsze mają rację i nie znoszą sprzeciwu. Ale nie mają nic na poparcie swoich argumentów poza gołosłwnymii stwierdzeniami > skler potweiedził > sprzedawca potwierdził > Allegro wie > a to trochę mało. Wierzysz we własną nieomylność ? > "Roma locuta - causa finita"

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Niestety każdy może prześledzić konwersację i mam dla Ciebie złą wiadomość, nie wypadłeś w niej dobrze

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

To Twoja opinia ? Czy masz jakieś wpisy typu > xxx poparł > aaa stwierdził itp.?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Ziolko39 ten sprzedawca to jakiś twój kuzyn czy co 🤔piszesz jak adwokat diabła, bronisz gościa, który sprzedaje z tego konta raptem 5 miesięcy i zdążył usunąć już 12 ocen, najprawdopodobniej negatywów. 

oznacz moderatorów