anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wtopy Inpost - Multiskrytka i Rozmiar Paczki

pinsplash
#21 Demiurg#

Inpost od strony Kupującego:

1. MULTISKRYTKA

- Podchodzę do paczkomatu, i widzę odbierającego, który filmuje cały proces otwierania skrytki. Pytam co się stało - okazuje się że miał przygodę z multiskrytką. Brakowało w niej jednej paczki - ale Inpost odpowiedział mu że wg nich skrytkę otworzył i wszystkie paczki są dostarczone ( "nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobisz" ). Dlatego teraz bawi się w operatora filmowego 🙂

- Drugi przypadek : brak paczki w multiskrytce, na szczęście jeszcze przed złożeniem reklamacji, zadzwonił człowiek w którego skrytce znalazła się ta paczka - pomyłka kuriera.

- Najlepsze - z multiskrytki nie można zrezygnować 😉

2. ROZMIAR PACZKI A ROZMIAR SKRYTKI

Był tu już podobny temat. Ten jednak trochę sie różni. Zamówiłem prezent. Znajomy gdy o tym usłyszał, poprosił o zamówienie podobnego ( dzień później). Ok - te same rozmiary paczek, ten sam sprzedawca itp. Druga paczka ( gabaryt B) trafiła do skrytki B i wszystko ok. Ale pierwsza ( gabaryt B) - została "wciśnięta" do skrytki A. Rozmiar pudełka bez opakowania to niemal dokładnie rozmiar skrytki A, z opakowaniem nie da się go włożyć bez uszkadzania pudełka. Ponieważ zostało wepchnięte "na siłę" pudełko ( prezentowe) zostało uszkodzone. A, ze nie było już czasu na inne zakupy - odebrałem. Ale najlepszy jest kontakt z Inpostem 🙂 - skoro weszła to znaczy że się zmieści 😂- argument o tym że bez uszkodzenia większe pudełko nie wejdzie do mniejszej skrytki - nie trafił do przekonania ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash

A, ze nie było już czasu na inne zakupy - odebrałem. Ale najlepszy jest kontakt z Inpostem  - skoro weszła to znaczy że się zmieści rgument o tym że bez uszkodzenia większe pudełko nie wejdzie do mniejszej skrytki - nie trafił do przekonania ...

Bo należy złożyć reklamacje od razu w paczkomacie inaczej zabierając paczkę nie zgłaszamy uwag 🙂 popularny błąd odbiorców przy zniszczeniach widocznych z zewnątrz, wtedy inpost odrzuca reklamację 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11  I właśnie tu jest haczyk. Ja już kilkukrotnie chciałem reklamować sposób dostarczenia ( raz nawet miałem w skrytce przedmiot praktycznie luzem, tak było podarte opakowanie) ale musisz ZOSTAWIĆ paczkę. Na tym bazują. Że ludzie często rezygnują z tego bo potrzebują pilnie. To kolejne celowe działanie inpostu - nie możesz reklamować sposobu dostarczenia.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash wiem że trzeba zostawić 😉 Ale lepiej tak niż mieć uszkodzony towar 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11  zobaczymy czy można reklamować po odebraniu...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash jeśli były uszkodzenia kartonu to odrzucą przerabiałem to poniżej odpowiedź reklamacyjna  😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11  czy to można jakoś zaskarżyć ( klauzula niedozwolona)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash nie bo to jest zgodne z prawem, odbiorca paczki ma obowiązek zbadać ją przy odbiorze i stwierdzić winę przewoźnika, jak odbiera bez zastrzeżeń problem odbiorcy ( mówimy tu o widocznych uszkodzeniach kartonu i sprzedaży konsumenckiej ) 

KC

§ 2. W razie przesłania rzeczy sprzedanej na miejsce przeznaczenia za pośrednictwem przewoźnika, kupujący obowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju; jeżeli stwierdził, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie rzeczy, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

inpost to taka firma, która stara się wykorzystać każdy błąd użytkownika

unikanie podawania przydatnych informacji

mała czcionka

i itp

ja miałem czasami tak mocno na siłę wepchniętą przesyłkę że musiałem rozerwać karton

wyjąć zamawiany towar i pozostawić karton w skrytce

oznacz moderatorów