anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wystawienie faktury na właściciela konta zamiast na firmę

panikielbaska
#1 Nowicjusz#

W styczniu 22r za kartę graficzną za 7 tyś zł otrzymałam od sprzedającego fakturę na moje dane a nie na dane firmy. Zorientowałam się dopiero teraz i poprosiłam o korektę. adres ten sam ale właściciel firmy to, kto inny. Niestety sprzedający odmawia mi wystawienia noty korygującej. Zasłania się, że w systemie ma ,, bez faktury,, to dziwne bo musiała bym specjalnie kliknąć w rezygnacje z faktury, czego na pewno nie zrobiłam. co mam zrobić? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

W zakładce "Moje zakupy" masz czy prosiłeś o FV czy nie,

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@panikielbaska pewnie zaznaczyłeś chce fakturę ale pewnie nie sprawdziłeś danych jakie zaciągnęły się do formularza.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

notę korygującą wystawia kupujący

https://counterintelligence.pl/2022/08/wygralem-z-morele-net-sprawe-o-niedostarczonego-3060ti/

Jednak nie można wystawić noty korygującej w przypadkach wprost wskazanych w treści art. 106k ust. 1 VAT. W przypadku, gdy błędne są wszystkie dane nabywcy towaru lub usługi wskazane na fakturze, nie jest dopuszczalne jej korygowanie przez nabywcę notą korygującą. Jedynym sposobem naprawienia tego typu błędu jest wystawienie faktury korygującej przez sprzedawcę

oznacz moderatorów