anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup iphone 11 pro

MAMY ROZWIĄZANIE!
jadzia875
#4 Eksplorator#

hej,

 

Planuje kupic iphone 11 pro 256 gb na allegro, znalazłam sklep [edycja]- czy ktoś kupował  u  nich?

Bardzo bedę wdzięczna za informacje. 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
Paint_Box
#12 Orędownik#

Komentarze sprawdź, jeśli ma znikomy procent negatywów, możesz kupić. Jeśli nie ma żadnych komentarzy, nie ryzykuj. Tutaj raczej nie spotkasz osób, które w tym sklepie kupowały.

oznacz moderatorów
jadzia875
#4 Eksplorator#

bardzo dziekuje za odpowiedz, ma same pozytywne - natomiast komentarze są od 4 miesiecy codzien ktoś coś dodwał dzien po dniu - to mnie troche zastanawia że daty sa jakies takie nie w odstepach nawet kilku dniowych tylko 20, 19,18 , np nie wiem może doszukuje się za bardzo złego 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@jadzia875 dobrze napisałaś nazwę firmy? bo nie widzę takiej, widzę tylko przez "o" 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
jadzia875
#4 Eksplorator#
oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@jadzia875Wygląda nieźle, ważne, że nie jest to sprzedawca z Chin. Konto młode, ale moim zdaniem wielkiego ryzyka nie ma.

oznacz moderatorów
jadzia875
#4 Eksplorator#

licze na to że allegro chroni  teraz przed ouszustami, w sensie jak coś to oni mi zwracają pieniądze tak? 

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@jadzia875Tak, na Allegro dosyć skutecznie działa Program Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@jadzia875 Jeśli szukasz nowego telefonu to poszukaj u innego sprzedawcy bo ten:

"Sprzedawane telefony w systemie VAT MARŻA nie są fabrycznie nowe. Pochodzą one głownie ze skupu w programach BuyBack"

Niestety, sam sprzedawca nie jest w stanie Ci zagwarantować co się działo z telefonem wcześniej 😉

Nowe telefony, które są ponownie odnawiane przez serwisy, to telefony ze zwrotów zwykle takie które posiadały wady fabryczne i po ich usunięciu są ponownie wprowadzane na rynek zwykle z gwarancją roku jesli sprzedawane jako używane

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@jadzia875 oczywiscie zdajesz sobie sprawe że to sa używane telefony. Ja osobiscie mam złe dośwaidczenia z używkami. 

oznacz moderatorów
jadzia875
#4 Eksplorator#

tak zdaje sobie sprawę że to jest używane. Sprzedawca zapewnił mnie że to sa powystawowe, ale model który  ma stan bateri 100% jeśli chodzi o kolor ktory ma.,,

Niestety nowy 256gb jest o 1000 zł droższy jak nie wieciej... 

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@jadzia875 "powystawowe" Czyli wyglądałoby na to, ze wystawowych jest więcej niż nowych, a nowe modele powystawowe są gratką dla kupujących i nie jest łatwo taki kupić. Idź do salonu apple i zapytaj. Zapytaj co to powystawowy a co po zwrotach i odnawiane 😉

Poproś sprzedawcę o nr imei i idź go sprawdź do salonu apple to Ci powiedzą ile czasu mógł być u kogoś w domu "wystawiany" 😉 lub czy był naprawiany. Dodatkowo jesli już koniecznie chcesz kupić u tego sprzedawcy to poproś o pisemne potwierdzenie tego co mówi o telefonie, łatwiej będzie Ci go zwrócić jak się coś stanie nieoczekiwanego 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
jadzia875
#4 Eksplorator#

hmm czyli co sugerujesz ?

 

oznacz moderatorów
jadzia875
#4 Eksplorator#

 ok czyli jak go zamówię iść do salonu odrazu i sprawdzić ten numer imei - ktory da mi gwarancję ze telefon nie byl serwisowany

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@jadzia875 Nie, poproś o te numery przed zakupem i idź sprawdzić. Potem kup jak w salonie apple Ci potwierdzą wersje sprzedawcy

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
jadzia875
#4 Eksplorator#

zapytałam go o ten numer i odpisał mi :

Ze względow bezpieczeństwa nie podajemy numerow IMEI. Są w bazie Producenta. To możemy zapewnić. Zdarza się, że telefony są jeszcze na gwarancji Producenta aczkolwiek nie weryfikujemy tego dla każdego urządzenia

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@jadzia875 To masz już odpowiedź 🙂 Wielu sprzedawców smartfonów ma w opisach że na życzenie klienta udostępniają nr w celu sprawdzenia, bo sprawdza się także czy telefon który nie jest już nowy, nie jest również kradziony lub własnością jakiejś sieci "komórkowej", która sprzedała telefon na raty i jest jego właścicielem do czasu spłacenia rat za niego. Poszukaj innego sprzedawcy a najbezpieczniej jest kupić w autoryzowanym salonie apple, dbają o swoją markę i wizerunek 😉

"zapytałam go o ten numer i odpisał mi :

Ze względow bezpieczeństwa nie podajemy numerow IMEI. Chyba bezpieczeństwa sprzedawcy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
jadzia875
#4 Eksplorator#

napisał mi teraz że :

Pudełko zastępcze akcesoria rownież. Na życzenie odpłatnie oryg. kabel i ładowarka za dopłatą. Gwarancja 6 miesięcy Sprzedającego. Opis jest w zakładce Gwarancje na Allegro.

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@jadzia875Nigdy nie korzystaj z żadnych gwarancji, zazwyczaj lepsza jest rękojmia. Na używane przedmioty obowiązuje minimum rok rękojmi, więc sprzedawca odpowiada za towar przez rok czasu, możesz w tym okresie składać mu reklamacje. To Ty decydujesz, czy korzystasz z rękojmi, czy z gwarancji. Okres rękojmi sprawdź w zakładce Reklamacja.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@jadzia875 Nie ryzykowałbym tego zakupu na Twoim miejscu. Często lepiej dopłacić parę stówek i się nie martwić potem niczym 😉

"Pudełko zastępcze akcesoria rownież. Na życzenie odpłatnie oryg. kabel i ładowarka za dopłatą. Gwarancja 6 miesięcy Sprzedającego"

Powystawowe telefony zwykle nie posiadają żadnych uszkodzeń poza drobnymi ryskami a często nawet i tego nie posiadają i zawsze posiadają swoje opakowania w komplecie na których są numery seryjne telefonu i wszystkie informacje o dacie produkcji, pochodzenie itp

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów