anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakup na paragon z nipem a późniejsza wymiana na fakturę lub zwrot przedmiotu z paragonem z nipem

ob_mateusz
#2 Obserwator#

witam,

mam pytanie odnośnie zakupu 

chcę kupić buty na firmę, problem polega na tym że jak kupie fakturę VAT a buty okażą się niewygodne itp. nie mam prawa możliwości zwrotu, wiem że mogę kupić bez faktury a później zwrócić i znowu kupić ale na fakturę i później czekać 14 dni na zwrot pieniędzy ... trochę to bedzie trwało

kupując buty na paragon z NIPEM można w razie gdy obuwie będzie dobre itp. poprosić o wymianę na pełną fakturę VAT? a jak nie będą odpowiednie można zwrócić buty które zostały kupione na paragon z NIPEM?

 

dzięki za pomoc

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@ob_mateusz Od 1 stycznia możesz zwracać towary kupione z fakturą na firmę przy jednoosobowej działalności, o ile nie są one zakupione w związku z prowadzoną działalnością, a na użytek własny.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

W jaki sposób wyegzekwujesz od sprzedawcy paragon z numerem NIP, jeśli sprzedawca nie ma kasy fiskalnej umożliwiającej wystawienie takiego paragonu.

Zgodnie z prawem nie ma już możliwości wystawienia faktury na podstawie paragonu z numerem NIP, jeśli masz już taki paragon to ksiegujesz go jak fakturę uproszczoną.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Na korekcie f-vat jako powód zwrotu sporo sprzedawców będzie podawać  "kupujący oświadcza ze zakup nie jest bezpośrednio związany z prowadzoną działalnością."

Co na to US?😐

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@aragil całe to wliczanie w koszty zakupów nie związanych z działalnością gospodarczą jest jakieś dziwne. Można również wysłać informację do U.S. kupującego z pytaniem o zasadność takiego odliczenia 🤔

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeszcze dziwniejszy jest zakup na fakturę przez osobę zupełnie prywatną, czy drodzy klienci nie wiecie iż od października ub. roku wszystkie takie faktury, nawet te najdrobniejsze, wysyłane są do Urzędów Skarbowych?

oznacz moderatorów