anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z Chin a zwrot przesyłki. Kto rzeczywiście powinien ponosić koszty?

MAMY ROZWIĄZANIE!
devasss
#8 Zapaleniec#

Witam.

Ostatnio kupiłem towar od chińskiego sprzedawcy. Myślałem, że jak jest na Allegro to jest zarejestrowany w Polsce albo prowadzi sprzedaż przez pośrednika w Polsce i nie będzie problemów ze zwrotem.

Myliłem się. Towar niesprawny, dotarł po czasie. Formularz zwrotu tylko przesyłka własna, czyli musiałbym ponieść połowę kosztu przedmiotu bez gwarancji, że ktoś to odbierze, uzna zwrot i odda itd. Konto sprzedawcy oczywiście zablokowane co jasno sugeruje, że jest osobą nieuczciwą.

Na stronie Urzędu Ochrony  Konkurencji i Konsumentów znalazłem taki zapis:

"Konsument pokrywa wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (np. koszty opakowania, zabezpieczenia, nadania), chyba że przedsiębiorca:

  • zgodził się je ponieść lub
  • nie poinformował kupującego o konieczności ich poniesienia."

1. W związku z tym proszę o pokazanie mi informacji w regulaminie Allegro, że takie koszty musi ponieść kupujący bo sprzedawca takich nie zamieścił.

2. Dlaczego nie zostałem ostrzeżony, że to jest zakup bezpośrednio z Chin i że zagraża to takimi kosztami? Przecież Allegro ma informacje co do kraju sprzedawcy.

3. Czy serwisowi Allegro opłaca się ponoszenie kosztów za nieuczciwych sprzedawców zagranicznych zamiast jasno oddzielić ich od sprzedawców polskich? (Co chroniłoby rynek naszych sprzedawców i oszczędziło zawodu i problemów kupującym a Allegro zaoszczędziło wypłacanie odszkodowań)

Proszę o doniesienie się do moich pytań.

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
az1rael
#21 Demiurg#

@devasss odpowiadajac na twoje pytania to sposob przedstawienia informacji o zwrocie to wina allegro tak sobie badziewnie zaplanowalo widzialność danych i funkcjonalność dostania się do nich że nie zdziwie sie jak chinczyk wpisal tylko od siebie zdanie na swój koszt.

Kolejna rzecz to smart który obowiązuje tylko na terenie RP darmowe zwroty

Odnośnie Chińczyków to konta im blokują ale w 99% przypadków za wystawianie tego samego produktu wielokrotnie lub podpinanie podrób pod czyjes oryginały nie za negatywy  czy obsługę kupujących bo te konta sie mnożą jak króliki po wiagrze oni automatem wstawią z 4tys aukcji za pare godzin kwestia zalożyć nowe konto allegro popatrz na adres zwrotów praktycznie taki sam jakby wysyłali wszystko z jakiegoś zagłębia przemysłowego wielkości sporego miasta.

Odnośnie zwrotu i odesłania ehh wygląda to tak że najtaniej poczta polską odesłać to jakieś 60pln było pewnie podrożało. Będzie to szło z 4 do 6 tygodni a jak minie granice to stracisz to z trackingu. Jak nie nagrałeś filmu z pakowania i nie oznaczyles paczki w sposób charakterystyczny to dostaniesz potem od chińczyków filmik jak pokarzą ci odpakowanie pustego pudła i rozłożą ręce:/

oznacz moderatorów
devasss
#8 Zapaleniec#

Dzięki za info. Oznaczę przesyłkę odpowiednio i nagram filmik, żeby nie było 🙂
Takie informacje i porady oraz ostrzeżenia powinny znajdować się w tak poważnym serwisie jak Allegro.

oznacz moderatorów