anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem produkt na allegro 4 sztuki, po opłaceniu aukcji otrzymałem tylko 1 szt

Skalar_3
#7 Wielbiciel#

Witam

kupiłem 4 szt towaru sprzedawca wysłał tylko 1 sztukę.

Po założeniu sporu domagającego się dosłania brakujących sztuk, sprzedawca po 2 dniach trwania sporu stwierdził że właśnie sprawdził i brakujące sztuki są uszkodzone więc nie może ich dosłać. Okazuje się że żeby stwierdzić ze sprzedający nie wysłał wszystkich sztuk towaru ( co sam przyznał w sporze że wysłał tylko jedną sztukę ) muszę mu odesłać tą sztukę którą odebrałem od sprzedawcy. Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe i obawiam się że w końcu nie otrzymam zakupionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Nie rozumiem w jaki sposób mogę się domagać od allegro zwrotu pieniędzy za brakujące sztuki ?

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Komarsaki Być może nieświadomie, ale wprowadziłeś kupującego w błąd. W tytule aukcji były 4 metry i on to kupił. Niepotrzebnie podawałeś liczbę 4 m w tytule. To, że jest do sprzedania 4 metry wpisałeś w ilości sztuk i było to widoczne w ofercie. Nikt by więcej nie kupił, bo by się nie dało. Wtedy nie byłoby żadnej dyskusji.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Hmmm, głęboka myśl, znajomość przepisów i zasad nie czyni mądrym, znaczy ogłupia 😄 😄

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 "Hmmm, głęboka myśl, znajomość przepisów i zasad nie czyni mądrym, znaczy ogłupia"

Potwierdza to twój wpis.😂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ponownie proszę, aby TWA nie mnie wywoływało i nie polemizowało ze mną. Jeżeli moja wypowiedź narusza zasady AG, można ją zgłosić prze odpowiedni odnośnik.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Jak to często bywa czyta się zdanie jednej strony, kupujący kupił 1 sztukę z 4 dostępnych, i domaga się dosłania 3 pozostałych sztuk. W aukcji pisało jasno że zostało mi się 4 metry towaru i sprzedaje, aby zamknąć aukcję należało kupić 4 sztuki z 4 ale do kupującego to nie dociera, cały czas upiera się że myślał iż dostanie 4 sztuki, was w tej konwersacji też uszukal. 

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Odesłać towaru nie chce bo i tak kupił poniżej rynkowej 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Komarsaki Z ciekawości, nie było może tak, że zakupił jedną sztukę, a w wiadomości do sprzedającego napisał, że chce cztery? Ja tak miałem z obrusami na metry. Płacili za metr, a w wiadomości info "proszę wysłać trzy metry" 😛

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Komarsaki Jeśli tak to pisałeś "jasno" w aukcji, jak tu "jasno" piszesz, to masz problem. W aukcji, zdaniem kupującego napisałeś, że jedna sztuka to 4 metry.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

IMG_20201230_175032.jpg

Skoro tak mówisz

IMG_20201230_175054.jpg

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Nie napisał że chce 4, ale was oszukał że kupił 4 sztuki, jasno jak na dłoni widać że kupił jedną. Żebym sprzedawał 16 metrów to może i bym wysłał 4. Czy dalej by się trafił jakiś oszukaniec co chce coś za darmo, już mam dość pisania w sporze tego człowieka, więcej nic nie wystawię na allegro, mam go dość, popsute święta sylwester spamuje w sporze nawet w pracy nie mam spokoju

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcia ukryte, niewidoczne do czasu zatwierdzenia przez moderację. Nie możesz w aukcji zmuszać do zakupu 4 sztuk, klient może kupić 1 sztukę.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Ale ja nikogo nie zmuszam do zakupu 4 sztuk,. Tylko że sprzedaję 4 metry taśm LED, 4/4 dostępne, kupił jedną sztukę to mu wysłałem 1 metr chyba jasne i logiczne, ale nie dla wszystkich.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedajesz 4 metry, to klient ma otrzymać 4 metry.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Sprzedaje 4 metry, mam 4 metry, do kupienia jest 4 sztuki z 4 więc kupuje jedną sztukę dostaje metr. A was oszukał po prostu. Jakbym wysłał 4 metry to skąd bym mial pozostałe 12 jak ktoś by kupił? Aukcja jest jako całość, 4 metry to cały zapas. Aby zamknąć aukcję należało kupić 4 sztuki z 4, a gość was oszukał pisząc że kupił 4 sztuki bo kupił jedną, i był tego świadom.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Tak sprzedaję 4 metry ale klient kupił jedną czwartą 4 metrów to dostał 1 metr. Jest dokładnie jak ktoś na 1 stronie pisał, tylko kuoujace zaprzeczył

 

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Jak widać tak możesz ufać komuś kto pisze w internecie, masz wpis do wglądu, gdzie tam pisze że cena za sztukę? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

ZDJĘCIA NIEWIDOCZNE - rozumiesz? Wklej tu opis aukcji.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

"sprzedam 4 metry zostało mi po poprzednich projektach" 

4/4 sztuk do kupienia

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

 Gość wam napisał że kupił 4 sztuki towaru, kupił jedną, on dobrze wie co kupił. Tylko tutaj nawypisywal w taki sposób aby było na jego

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No i wszystko jasne - sprzedawałeś 4 metry, a nie jeden metr. W jednej sztuce na aukcji były 4 metry. Wysyłając jeden metr złamałeś umowę. Nie masz pojęcia o zasadach, o tworzeniu opisu transakcji.

oznacz moderatorów