anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem produkt na allegro 4 sztuki, po opłaceniu aukcji otrzymałem tylko 1 szt

Skalar_3
#7 Wielbiciel#

Witam

kupiłem 4 szt towaru sprzedawca wysłał tylko 1 sztukę.

Po założeniu sporu domagającego się dosłania brakujących sztuk, sprzedawca po 2 dniach trwania sporu stwierdził że właśnie sprawdził i brakujące sztuki są uszkodzone więc nie może ich dosłać. Okazuje się że żeby stwierdzić ze sprzedający nie wysłał wszystkich sztuk towaru ( co sam przyznał w sporze że wysłał tylko jedną sztukę ) muszę mu odesłać tą sztukę którą odebrałem od sprzedawcy. Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe i obawiam się że w końcu nie otrzymam zakupionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Nie rozumiem w jaki sposób mogę się domagać od allegro zwrotu pieniędzy za brakujące sztuki ?

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Gdyby była dostępna 1 sztuka towaru to owszem dotyczyłoby to 4 metrów, ale do kupienia było 4 sztuki towaru. Jak komplet opon kupujesz i masz do kupienia 4 sztuki bedziesz chciał 4 kompletów? To to samo. Weź koło i **piiip**l się czoło. Ktoś sprzedaje przykładowo 500 sztuk zasilaczy to kupisz 1 sztukę z 500 bedziesz chcial 500 sztuk ? 

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Zresztą kupujący was oszukał pisząc że kupił 4 sztuki a nie jedną jak w aukcji, więc doskonale wiedział co kupuje okłamując was

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli było 4 sztuki do kupienia i opisz brzmiał "sprzedam 4 metry zostało mi po poprzednich projektach" to oferowałeś 4 sztuki po 4 metry. Jeśli tego nie rozumiesz, nie wystawiaj już nic na Allegro. Wprowadzasz w błąd, naruszasz regulamin, a kupującemu oddaj pieniądze za 3 metry.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Komarsaki Nikt nie wie co Ty masz w domu. Mogłeś mieś 4 kawałki, każdy po 4 metry i tak sprzedawałeś. Nie każdy orientuje się w cenach, tym bardziej, że w obecnych czasach potrafią się bardzo różnić. Zawaliłeś Ty, nie kupujący 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ach, widzisz, opisy są wiążące, w tym przypadku faktycznie wygląda to tak, jakbyś sprzedawał 4 sztuki po 4 metry. Niestety, ale na opisy trzeba uważać, bo w tym przypadku kupujący ma rację.

Niby można się domyślić o co chodzi. To właśnie dlatego, że zdjęcia/opisy/parametry są wiążące.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Można się domyśleć, takie paski są w jednej cenie 100 zł nie różnych, ja sprzedawałem za 80 za metr, więc łatwo było się domyśleć jaka cena za metr była i jakiej ilości dotyczyła, zresztą zaoferowałem możliwość zwrotu, ale oddać towaru nie chciał bo kupił i tak taniej niż wszędzie. 

art. 84 Kodeksu cywilnego.

Wyśle mu to pismo jutro

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Komarsaki Kpisz sobie. Domyśleć się było można 😄 Nie wiesz, co to prawnie wiążąca umowa? Allegro to nie zabawa. Paragrafy nieadekwatne do danej sytuacji znasz, a zasad Allegro nie znasz? On nie musi niczego zwracać, on może się domagać wywiązania z umowy, czyli zwrotu kosztów za 3 metry. Dziwne, że jeszcze Allegro mu nie pomogło w Dyskusji, którą chyba założył, a przynajmniej powinien założyć.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Ktoś pisze w aukcji " jest dostępne 20 sztuk" masz do kupienia 20/20 to będziesz żądał 20 sztuk? Czy jednej? Na logikę, i nie chodzi o to co mam w domu tylko o czytanie ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

A czemu was oszukał? Po prostu wiedzial co kupuje, to tak zwana hiena allegro, czeka na takie niedomówienia i kupuje. A Ty pewnie jakimś fejk kontem autora jesteś. Od 12 lat tu sprzedaje i nigdy nie miałem negatywa ani takich problemów, widocznie tak musiało być. 

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Przysługuje mi paragraf 84 i tyle, a Ty nie łap mnie za słówka bo tylko próbujesz udowodnić coś w czym nie masz racji, a na komentarze podpisuj, czy jak ktoś sprzedaje 4 koła z kompletu i tyle posiada, to jak kupisz 4 sztuki bedziesz chciał 4x4 koła? 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Komarsaki Koła to zupełnie inna sprawa, bo samochód potrzebuje ich cztery. Metry taśmy nie łapą się na tę logikę 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

A jaka jest różnica między 4 kołami które ktoś ma, a 4 metrami ? To jest "całością" i to jest "całością" 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Komarsaki Po co ta cała dyskusja? Wszyscy Ci tłumaczą, że źle napisałeś tytuł aukcji, wprowadzając tym kupującego w błąd, a Ty swoje. Oddaj mu pieniądze za 3 metry i wystaw je ponownie z dobrym tytułem, a nie wysyłaj żadnych pism, bo niczego to nie zmieni. Przeczytaj paragraf 1. do tego artykułu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

Nie ma takiej możliwości, kupujący was oszukał więc doskonale wiedział co kupuje. Już wolę zrezygnować z karty do bankomatu i konta na allegro jeśli uznają że mogą mnie okraść. 

oznacz moderatorów