anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znikajace po jakimś czasie zakupy z konta allegro - KU PRZESTRODZE!

Client:24682816
#1 Nowicjusz#

Witam!

 Jakiś czas temu kupiłem za kilkaset złotych na allegro frytownicę. Po jakimś czasie frytownica zepsuła się. Rozumiem, że może już nie być gwarancji, jednak zależało mi na kontakcie ze sprzedającym (np. w kwestii dowiedzenia się gdzie mogę taki sprzęt naprawić). No i jest problem, bo na moim koncie allegro nie ma sladu po takim zakupie. Kontaktuje się z allegro - przesyłają mi link do archiwalnej aukcji, ale co z tego, jeśli ta aukcja w żaden sposób nie jest dowodem zakupy. Przesyłają jakieś ID transakcji, ale ten enigmatyczny numer nic nie mówi sprzedawcy. Czyli innymi słowy coś tam gdzieś kiedyś kupiłem, ale w zasadzie prawie nie ma po tej transakcji śladu, bo... minęły 2 czy 3 lata. I teraz wyobraźcie sobie Państwo, że kupujecie np. SmartTV za 3500 zł za POŚREDNICTWEM ALLEGRO. Po kilku latach chcecie ten sam SmartTV ODSPRZEDAĆ i w zasadzie nie macie żadnego dowodu, że taki towar kupiliście. W sklepie dostajecie paragon lub fakturę. Na allegro jak się okazuje - transakcja znika i jeśli np. był to zakup od osoby prywatnej (lub sprzedawca nie dostarczył paragonu), to w zasadzie nie macie dowodu, że taki towar zakupiliście, bo transakcja z archiwum znika. Dział obsługi allegro poinformował mnie, że gdzieś tam w opcjach jest opcja zaimportowania archiwalnych danych, ale póki co wysłałem taki wniosek i nadal czekam na "zrzut archiwalnych danych", zaś żadnych konkretnych informacji dla sprzedawcy nie udało mi się wydobyć/odzyskać . Trochę chciałem zapytać co w tej sytuacji, a trochę przestrzec, bo chyba nie każdy jest świadom, że po jakimś czasie transakcja na allegro znika z archiwum użytkownika

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Wyobraź sobie że Ja takie zakupy mam w "dokumentach", a zażądać FV żaden problem, także płatność przelewem jest dowodem. Dlaczego Allegro ma twoje zakupy trzymać dłużej niż 2lata?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:24682816 Cześć. 🙂 Zakupy przenoszone są do archiwum po 2,5 roku i rzeczywiście nie znajdziesz ich w zakładce "Kupione", ale w każdej chwili możesz pobrać historię zakupów: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/rodo-jak-mozesz-pobrac-swoje-dane-os... 

Dodam również, że na Allegro (tak jak w sklepie) otrzymujesz paragon lub fakturę i (również tak jak w sklepie stacjonarnym) należy tę fakturę zachować, jeśli uważasz, że będzie potrzebna. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

znika  zarchiwum, ale masz jeszcze pocztę mailową, możesz pobierać i przehcowywac dokumenty na dysku.

jesteśmy tego oczywiście tu świadomi, nie rozumiem zdziwienia.

a tu problem z d..y tudzież czapy

oznacz moderatorów