anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot części środków z zamówienia i podwójna blokada.

Therion_87
#1 Nowicjusz#

Zamówienie kilku przedmiotów od jednej osoby za 42 pln. Zapłaciłem wczoraj BLIKiem, pojawił się blokada na 42PLN.
Dzisiaj okazało się, że jednego z przedmiotów nie ma w 5 sztukach, jest tylko 4 więc dostałem info że część kwoty (3 pln) zostanie zwrócona.

Chwile później dostaje powiadomienie z banku o nowej blokadzie. W nazwie BLIK Allegro i kwota 39PLN. Starej blokady na 42 nie widać.

Myślę sobie super, skorygowali blokadę, rozliczą i elegancko. Ale... Dzisiaj 42pln pojawiło się na historii... a blokada 39pln nadal widnieje w blokadach...

Myślałem, że to jak w przypadku UBERA - płaci się X pln za przejazd i taką kwotę blokuje a jak zechce się dodać napiwek to blokada po chwili się zmienia na X+napiwek. A tutaj zonk... Blokada na 39pln sama zejdzie a 3pln wróci przelewem? Bez sensu... 🙂

Ktoś miał podobnie?

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@Therion_87 poczekaj z dzień dwa może system to przetrawi i będzie oki 🙂 jak nie to reklamuj allegro https://allegro.pl/pomoc/kontakt

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Therion_87
#1 Nowicjusz#

Tego się nie boję. Allegro właśnie potwierdziło mi że widzą blokade jedynie na 42. Pytanie skąd bank wiedział żeby założyć blokadę dokładnie mniejszą o tyle co kwota zwrotu..?:) i to raczej nie przypadek, kwoty podałem dla zobrazowania. Faktyczne to końcówki typu 79 groszy i zwrot z końcówką 23 grosze i wszystko idealnie pasuje 🙂

Zastanawia mnie skąd ktoś wiedział o zwrocie, jaki był i założył przez jakieś API blokadę...

Gdybam, że może próbowali skorygować blokadę ale było już za późno i zrobiło dwie? Ta druga pewnie wróci. Dostałem też info że zwrot kwoty od sprzedawcy już wyszedł więc pewnie jutro wpadnie.

oznacz moderatorów