anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot gotówki za zamówienie, które jeszcze nie wyszło od kupującego

marta_marcisz_95
#7 Wielbiciel#

Witam. Zamówiłam 2 produkty potrzebne na jutro, miały dojść dziś do paczkomatu ale nie wyszły jeszcze od sprzedawcy więc wstrzymałam wysyłkę. Sprzedawca kazał anulować zakup lecz mam tylko opcje "zwróć część lub całość zakupu" po wybraniu takiej opcji widzę zwrot za produkty ale nie za dostawę za którą już zapłaciłam. Gdzie ubiegać się o zwrot kosztów dostawy?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@marta_marcisz_95 ale w tym przypadku to sprzedawca powinien Ci zwrócić to co mu zapłaciłeś za towar i za przesyłkę.

Równie dobrze możesz zrezygnować wysyłając e-mail żądając zwrotu poniesionych kosztów

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@marta_marcisz_95 W takiej sytuacji możesz skorzystać z opcji "zwróć całość lub część zakupu", możesz też wysłać sprzedającemu mailem swoją rezygnację. Obie formy odstąpienia od umowy są trak samo ważne. Nie ma znaczenia, że w formularzu Allegro jest podana tylko kwota za towar, sprzedawca mimo to ma obowiązek oddać Ci całą wpłatę, wraz z kosztem wysyłki.

Sprzedawca nie może Ci niczego kazać, rezygnacja wysłana mailem jest tak samo skuteczna.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

marta_marcisz_95 Sprzedawca nie może Ci nic kazać . Nie dotrzymał terminu dostawy , poinformwałaś o rezygnacji i to musi mu wystarczyć . Jeśli robi problemy otwórz dyskusję i tam domagaj się natychmiastowego zwrotu środków .Po 24H na Twoją prośbę włączy się do dyskusji administrator i doprowadzi do porządku sprzedajacego /.

oznacz moderatorów