anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu ze względu na jakość - czy obejmuje też zwrot kosztów wysyłki?

Acerola220
#8 Zapaleniec#

Kupiłam kaganiec dla psa za ponad 100zł+ koszty wysyłki (z firmy). Kaganiec przyszedł do mnie z dwoma rysami na skórzanej nakladce. Dodatkowo filcowe podszycie w kagańcu było krzywo przyszyte a kaganiec mimo deklarowanych wymiarów odbiegał wymiarami od tych podanych w ogłoszeniu (był podany margines błędu do 1cm a po zmierzeniu okazało się że wysokość jest większa o 1.5cm niż deklarowana a szerokość o 1.2 cm). Niby nie jest duża różnica ale te niewielkie liczby sprawiły że kaganiec jest dla psa za duży. Chciałam kaganiec wymienić ale wychodzi na to że musiałabym płacić za wysyłkę dwa razy - sprzedający zwraca tylko koszty przedmiotu ale nie wysyłki. Czy mogę domagać się zwrotów kosztów wysyłki gdyż produkt przyszedł z niedoskonałościami i niezgodny z podanymi wymiarami?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mwmonety
#21 Demiurg#

Złóż reklamację jeśli są do tego podstawy ,odeślesz przedmiot a sprzedawca po jej uznaniu zwraca ci koszt przedmiotu wraz z kosztem wysyłki lub wysyła inny w pełni sprawny zgodny z opisem w aukcji.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Acerola220   No dobrze, ale czy nie masz darmowego zwrotu Allegro?  Termin minął?

Wystarczy kliknąć  stronę  Allegro >> Moje zakupy >> Kaganiec

Tam powinna być opcja "Zwróć zakup"

Można reż zrobić jak radzi  mwmonety - piszesz  maila do sprzedającego że kaganiec jest niezgodny z opisem aukcji. Czyli reklamacja. Sprzedający może wtedy wymienić na mniejszy, bez wad, albo oddać pieniądze z kosztem przesyłki jeśli nie ma na wymianę.

Jeśli będą nadal problemy napisz tutaj ponownie.

oznacz moderatorów