anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru a Zaniżona kwota zwrotu przez sprzedawcę

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem przedmiot i zwróciłem tego samego dnia korzystając z odstąpienia umowy bez podania przyczyny. Sprzedawca po interwencji allegro zwrócił mi kilka groszy za towar tłumacząc się że rośliny nie podlegają zwrotowi a oddaje tylko za kubeczek w którym był przedmiot. W zakładce ZWROTY nie ma żadnej informacji na ten temat a ja zwracałem również można było normalnie przez allegro to zwrócić czyli jak każdy inny produkt.  Gdzie można zgłosić fakt że sprzedawca wprowadza błąd kupujących ponieważ dalej nie ma nic na temat tego że nie przyjmuje zwrotów danych przedmiotów? Przedmiot wart kilka złotych wciągu 2 dni zostaje wyceniony na 10 groszy to śmieszne.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@BartekMazurek3 Otwierałeś spór? Otwórz; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w nim o pomoc pracownika Allegro. Rośliny podlegają zwrotom. Jeśli sprzedawca mimo to nie odda pieniędzy, wystaw mu negatywa, zamknij spór jako nierozwiązany i złóż wniosek o zwrot reszty wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Tak spór trwa od 26 października w tym czasie allegro wypowiedziało się  że mam rację bo nie ma informacji na temat wyjątków zwrotu oraz Jeśli zwrot ma zostać pomniejszony, proszę o podanie w dyskusji uzasadnienia takiego pomniejszenia. Sprzedający podał tylko to że to roślina i ulega szybkiemu zniszczeniu itd zero konkretów i że wartość ocenia na 10 gr i kilka dni temu przelew został dokonany i allegro zachęca o zakończenia sporu a jak zapytałem się skąd te wyliczenia i gdzie ten towar to otrzymałem od sprzedawcy odpowiedz " Ja na pana miejscu wstydził bym się wiedząc jaka jest sytuacja odezwać na ten temat, a wiec lepiej sie nie odzywać." no i co z tym zrobić kto ma racje?

Najbardziej boli że u innych sprzedawców jest informacja na temat zwrotów że ten przedmiot nie zostanie przyjęty lub obniżą koszt zwrotu a u tego sprzedawcy że zwrotu trzeba wysyłać na podany adres lub przez formularz itd. więc kolejny klienci nie są świadomi że w razie odstąpienia od umowy i zwrócą towar to nie otrzymają ani towaru ani pieniędzy.

oznacz moderatorów

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Jak zgłosić do allegro że sprzedający ma błędny opis który wprowadza w błąd kupujących?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@BartekMazurek3 Wystąp o zwrot reszty kwoty do POK. Szybkiemu zepsuciu mogą podlegać świeże towary spożywcze, a nie żywe rośliny.

Oferty naruszające zasady możesz zgłaszać tu; https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty

oznacz moderatorów

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Niby można w internecie znaleźć informacje że żywe rośliny nie podlegają zwrotowi wiec jeśli zgłoszę do POK to może być odebrane jako nadużycie bo sprzedający widać że wszystko zrobi żeby nie oddać kilku złotych.

oznacz moderatorów