anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru - bez wysyłania (osobiste doręczenie)

matek_wl
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry!

Sprawa wygląda tak: zgłosiłem zwrot telefonu na allegro, podałem swoje dane, zaznaczyłem "Zwrot bez podania przyczyny", następnie podano mi adres do wysyłki itd. Jako, że mieszkam niedaleko sprzedawcy postanowiłem zawieźć towar osobiście tak jak to miało miejsce w momencie kupna telefonu, niestety w po wybraniu okienka "Wyślę produktu samodzielnie" nie ma tam opcji w stylu dowóz osobisty czy coś takiego, w tym momencie status zwrotu wisi w punkcie "Zwrot zgłoszony", chociaż telefon jest już u sprzedawcy, dostałem potwierdzenie, ze jest na kamerach widoczne jak przekazuje telefon i Pani sprawdza telefon pod kątem sprawności telefonu. Pisałem do sprzedawcy żeby zmienił status zwrotu na "Zwrot u sprzedającego" lecz nie może tego zmienić, ponieważ tak jak napisałem dostarczyłem telefon osobiście do placówki sprzedającego a nie w formie wysyłki. 

Co w takiej sytuacji powinienem zrobić jak status wisi w takim miejscu? Czy skontaktować się z działem technicznym allegro?

Telefon został wzięty na raty zero przez allegro, domyślam się, że powinienem zgłosić rezygnację z kredytu bezpośrednio w banku, sprzedawca powiedział, że zwróci pieniądze na moje konto, więc będę musiał przesłać należność do banku.

Proszę o jakieś podpowiedzi w tej sprawie, z góry dziękuję.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Zamieszałeś należało odesłać i byłby w systemie, teraz jak masz potwierdzenie zwrotu to musisz wyjaśnić sprawę do końca, jak Ci zwróci na twoje konto to spłacasz i już, gorzej jak zacznie przedłużacz zwrot środków.

oznacz moderatorów

matek_wl
#1 Nowicjusz#

Czyli powinienem skontaktować się z działem technicznym allegro o zmianę statusu? Pytałem się mailowo w allegro czy można zwrócić towar osobiście to mi odpisali żebym ustalił sposób dostawy ze sprzedającym w Centrum wiadomości co też uczyniłem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak zrób.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@matek_wl allegro tego nie zmieni, poczekaj 14 dni na zwrot kasy od odstąpienie ( zgłoszenia zwrotu ) jak dostaniesz na konto to spłać raty i po sprawie, jak sprzedawca odda przez allegro to wypowiedz umowę z banku, pamiętaj że jak przyjdzie termin spłaty to nie zapomnij spłacać bo umowa ze sprzedawcą to co innego z bankiem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów