anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru niezgodnego z zamówieniem.

tess60
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam pewną rzecz, ale otrzymałam inną, niezgodną z umową zakupu. Jest to mini przesyłka. Dokonując zwrotu podstawiają mi się koszty zwrotu paczkomatu 12.99 PLN. Nie chcę ponosić tych kosztów, ponieważ to z winy sprzedającego zwracam zakup. Jak rozwiązać problem. Pozdrawiam Tess

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

az1rael
#21 Demiurg#

@tess60 musisz rozróżnić 2 rzeczy zwrot i reklamację
koszty zwrotu zawsze ponosi kupujący koszty reklamacji sprzedawca, ale składając reklamację to sprzedawca decyduje o formie jej rozpatrzenia a tzn, że jeśli ty chcesz zwrot środków to on wcale nie musi ich zwracać, bo może naprawić lub wymienić towar na zgodny z umową. Reasumując możesz zażądać wydania właściwej rzeczy zgodnej z umową na koszt sprzedawcy tj ma on sobie opłacić odesłanie niewłaściwej rzeczy i przysłać ci właściwą lub oddać ci koszty odesłania i wysłać na swój koszt właściwą rzecz w zależności jak się dogadacie o ile reklamację uzna. Natomiast jeśli z twojej strony składasz reklamację bo chodzi ci tylko o zwrot środków  to wcale nie musisz ich odzyskać bo to sprzedawca decyduje jak ma rozpatrzeć reklamację, czyli kasę oddaje tylko jak uzna reklamację i stwierdzi, że 1 nie opłaca mu się naprawiać, 2 może wymienić bo ma to co trzeba na stanie więc wyśle ci to co kupiłaś zamiast zwracać środki, lub 3 zwróci środki bo nie może naprawić lub wymienić na rzecz wolną od wad. Jak będzie miły sprzedający może mimo możliwości naprawy lub wymiany przychylić się do twojego żądania i zwrócić środki.

oznacz moderatorów