anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru po uzyskaniu zwrotu pieniędzy z POK

borowikkkk
#8 Zapaleniec#

Witam, na allegrolokalnie zakupiłem produkt, który okazał się nieoryginalny, po krótkiej rozmowie ze sprzedającym kontakt się urwał, następnie rozpocząłem dyskusję, gdzie sprzedawca oczywiście się nie odezwał, następnie złożyłem zawiadomienie do prokuratury i skorzystałem z programu ochrony kupujących, po kilku dniach otrzymałem pieniądze, jednak cały czas posiadam produkt u siebie. Co mam aktualnie zrobić z tym produktem, odesłać do sprzedającego mimo kompletnego braku kontaktu?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

pulkownik66
#19 Nestor#

@borowikkkk  Powinieneś chyba zaczekać, aż delikwent się odezwie. Jak wiedział że sprzedał szmelc, to może mu nie zależy na zwrocie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli sprzedający zażąda zwrotu, będzie trzeba zwrócić. Niektórzy zbierają różne dziwne rzeczy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@borowikkkk Gdyby sprzedawca się odezwał i zażądał odesłania, poproś go o przedpłatę na Twoje konto kosztów wysyłki. Przy reklamacji towary odsyłamy na koszt sprzedawcy.

oznacz moderatorów

borowikkkk
#8 Zapaleniec#

Zapomniałem dodać, że konto sprzedawcy zostało zawieszone, jednak właśnie spostrzegłem, że ostatnie logowanie jest z dzisiaj, czyli sprzedawca ma dostęp do konta. Oczywiście sytuacja, gdy sprzedawca skontaktuje się ze mną i poprosi o odesłanie towaru jest oczywista. Bardziej zastanawia mnie co zrobić z towarem gdy sprzedawca w ogóle się nie odezwie, a prawodpodobnie tak właśnie będzie, ponieważ towar zakupiłem juz kilka miesięcy temu. Ogólnie najchętniej bym to odesłał nawet na własny koszt, gdyż chciałbym już zapomnieć o sprawie, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł, właśnie ze względu na to, że nie mam kontaktu ze sprzedającym i jednocześnie nie wiem na jaki adres mam odesłać (jedyny znany adres to ten podany w mailu potwierdzającym rozpoczęcie zakupu przedmiotu).

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@borowikkkk Najlepiej zapytaj Allegro, co masz zrobić z tym towarem. Oni przejęli wierzytelności w momencie przyznania rekompensaty, niech decydują 🙂

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158

oznacz moderatorów

borowikkkk
#8 Zapaleniec#

tak też zrobię, dzięki za pomoc

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@borowikkkk  do trzech lat musisz trzymać potem jest Twoje 😄

Art. 174. Posiadacz rzeczy ruchomej niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada rzecz nieprzerwanie od lat trzech jako posiadacz samoistny, chyba że posiada w złej wierze.

________
Κώστας
oznacz moderatorów