anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru - sprzedający jako osoba p[rywatna nie przyjmuje zwrotów

EcoAukcje
#7 Wielbiciel#

Kupiłam buty na Allegro, niem pasowały, w panelu miałam opcję "zwróć całość lub część towaru", skorzystałam z tego - otrzymałam numer zwrotu i adres do zwrotu przesyłki.

Zamówiłąm kuriera (opłacony przeze mnie)  i wysłałam towar.

Po wysłaniu kupujący poinformował mnie że jako osoba p[rywatna nie przyjmuje zwrotów, dodatkowo adres podany przez Allegro był nieaktualny więc paczka właśnie do mnie wraca...

JEstem do tyłu o koszty wysyłki i mam niepotrzebny towar.

Czy to się kwalifikuje na ochronę kupujących?

Skoro Sprzedający ne przyjmuje zwrotów, dlaczego w moim panelu była opcja "zwróć towar".

Tego dnia zwracałam kilka rzeczy, i z innymi zwotami nie mam problemu...

Będę wdzieczna za pomoc /sugestie...

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Type0Negative
#9 Pomysłodawca#

Jeśli sprzedający to osoba prywatna to niema on obowiązku przyjmowania zwrotów ,tak jak w przypadku Firm

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@EcoAukcje Zawarłaś umowę ze sprzedawcą, który udostępniał Zwroty, czyli odstąpienie od umowy. Jeśli to sprzedawca prywatny, nie ma obowiązku zwrotów przyjmować, ale zgodził się je przyjmować w zakładce Zwroty, która do tego służy. Nie można udostępniać zwrotów i jednocześnie odmawiać prawa do zwrotu. Jeśli odbierzesz paczkę, poniesiesz dodatkowe koszty i zostaniesz z niepotrzebnym towarem. Możesz paczki nie odebrać. Masz dowód jej odesłania i dowód wpłaty za towar. To wystarczy do skorzystania z POK.

Tej sytuacji po części winne jest Allegro, które zmusza prywatnych sprzedawców, którzy chcą mieć oferty wyróżnione ikoną Smart, do określenia warunków zwrotów, a później wychodzą takie kwiatki.

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Możesz otworzyć Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i tam zgłosić problem. Pomoże Ci w niej pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

EcoAukcje
#7 Wielbiciel#

dziękuje 🙂

oznacz moderatorów