anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru za pomocą allegro, sprzedający kłamie z połamanym towarem

M4rciN_23
#7 Wielbiciel#

Witam ślicznie

Kochani potrzebuje rady.

Żona miała kolizję autkiem.

Postanowiłem poskładać autko przy pomocy fachowca.

Żeby się nie bawić w używane rzeczy, zamówiłem komplet zderzaków za prawie 3 tys zł. Nowe w podkładzie do malowania i założenia.

 

Zapłaciłem i podałem adres mojego lakiernika, gdyż do mojego autka się nie miesci i nie musiałem specjalnie zawozić.

 

Przyszło do lakiernika, wiadomo leżało w kącie, aż będzie miał termin dla mnie.

 

Po 12 dniach zabrał się za moje autko, ściągnął mój zderzak stary, nowy kompletnie odbiega od starego. Powyginany w każdą stronę. Nerki ( atrape grilla) chciał przełożyć, to nie dało się włożyć, wyskakiwały. Po prostu chiska tandeta.

 

Odrazu wziąłem za telefon i zadzwoniłem do sprzedającego, czy może wymienić na inny czy napewo wysłał mi właściwy.

( dodam ,że w aukcji napisane:

"Gwarantujemy jakość i spasowanie")

Sprzedający zaczął na mnie krzyczeć, że mam wziąć opalarke i na gorąco wyginać, dokształcac zderzak...

Ale jak ... Tak się nie robi. Miało być idealnie, spasowane ?

Sprzedający nie chciał słuchać o odesłaniu czy wymianie.

Przekazałem to lakiernikowi, to spadł prawie z krzesła, kazał mi to odesłać natychmiast.

 

Naszczescie miałem opcje zwrotu Allegro ( 13 dzień ) odrazu to zrobiłem z opcją ( nie pasuje mi)

 

Dostałem SMS od sprzedawcy, że go sobię wyobrażam,że on opalarka robi takie rzeczy w 5 godziny itd

 

Podsumowując, porobiłem naszczescie! Zdjęcia zderzaków, spakowałem w babelke, strech, kartony, strech, taśma, zrobiłem zdjęcia po każdym ruchu i wysłałem kurierem samochodowym co wozi części. Nawet ubezpieczyłem dodatkowo opłacając na kwotę 3 tys w razie "W"

Raz mi sprzedający nie przyjął, następnie po smsach przyjął i cisza.

Napisałem co że zwrotem, a on , że ma 14 dni i towar uszkodzony..

 

Ale jak uszkdozony jak odesłałem idealnie i zapakowane lepiej niż przy kupnie

16m foli bąbelkowej i 1.5 rolki strech

 

Wysyłal mi zdjęcia ze odsyłam połamane.

 

Kończąc mam pełno zdjęć ze odesłałem idealny stan.

 

Sprzedający ma w komentarzach też takie sytuację, ludzie piszą negatywy tej osobie.

Co mogę zrobić??

Proszę o pomoc 

Marcin 

 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

@M4rciN_23 Widzę tu kilka błędów po obu stronach transakcji.

Po pierwsze, jeśli towar jest niezgodny z opisem to należy złożyć reklamację, nie odstępować od umowy - to spory błąd po Twojej stronie.

Po drugie - To Ty odpowiadasz za uszkodzenia towaru podczas zwrotu - nawet jeśli zapakujesz idealnie a przyjdzie połamany to jest to Twoja odpowiedzialność.

Po trzecie - jeśli było to odstąpienie od umowy a sprzedający jest firmą to nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu ale oczywiście może obniżyć zwracaną kwotę ze względu na uszkodzenia powstałe podczas transportu zwrotnego (powinien mieć protokół szkody i odpowiednio uzasadnić obniżenie zwracanej kwoty).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@M4rciN_23 masz skuteczne narzędzie o nazwie ,, dyskusja ,,, dysponujesz zdjęciami sprzed wysyłki , poproś o to samo sprzedawcę ,. przy okazji zapytaj o protokół szkody .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@M4rciN_23 poproś sprzedawcę o protokół szkody i niech złoży reklamację u przewoźnika, jak okaże się że jest odmowa odszkodowania za złe pakowanie, to niestety będziesz w plecy, i nie ma tu znaczenia ile czego zużyłeś 😄

Ale jak sprzedawca odebrał paczkę bez uwag, bez protokołu to już jego problem, kasę musi Ci oddać do 14 dni od dostąpienia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

M4rciN_23
#7 Wielbiciel#

Dlatego przewoźnik przed złożeniem zamówienia na wysyłkę prosi o zdjęcia sprzętu do wysłania przed i po spakowaniu. Takie zrobiłem oraz miałem przeczucie że coś będzie nie tak z tym panem jak wszedłem w jego komentarze. Dokupilem ubezpieczenie na 3 tys. O protokole cisza

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Narobiłeś dużo błędów, przy takim zakupie nie może towar leżeć i czekać- to oczywista oczywistość, jak odsyłałeś i bez Smarta -tak wygląda to ty odpowiadasz za odesłanie, następna rzecz należało reklamować i wg prawa to sprzedajacy ma sobie odebrać taki towar i ma 14dni na rozpatrzenie reklamacji. teraz to wygląda że zderzak "się sam połamał" każdy wie i może dopowiedzieć co się stało. Otwórz dyskusję jak masz zdjęcia przed odesłaniem, od kogo ten zakup?

oznacz moderatorów

M4rciN_23
#7 Wielbiciel#

Dlatego dzwoniłem i pytałem, czy napewo to jest to.

 

Zderzak niby się zgadza ale jakość wykonania i powyginany w każdą stronę. Miałem na gorąco go ustawiać? Dlatego szybka reakcja odsyłam i nie chce mieć z tym panem nic do czynienia 

oznacz moderatorów