anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru zakupionego na fakturę

MAMY ROZWIĄZANIE!
Magdalena432
#8 Zapaleniec#

Zakupiłam motopompę na fakturę za 699,00 zł, niestety działanie pompy jest całkowicie nie zgodne z opisem tego urządzenia. Zgłosiłam zwrot do sprzedawcy, jednak otrzymałam informację, że niekoniecznie sprzedający wyrazi zgodę na taki zwrot bo towar był zakupiony na fakturę. Czy to jest możliwe? ta pompa nie nadaje się do użytku.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
aragil
#15 Entuzjasta#

artur4ik755

"Nie jest to towar który jest bezpośrednio związany z działalnością gospodarczą (profilem) mojej spółki, "

 

Zapytaj US o opinie w tej sprawie😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@artur4ik755 Wyślij teraz sprzedawcy mailem pismo reklamacyjne, opisz wady i domagaj się wymiany lub zwrotu wpłaty. W piśmie zaznacz, że wypełniony na Allegro formularz nie jest zwrotem bez podania przyczyny, tylko reklamacją. Będzie problem otwórz Dyskusję i poproś tam o pomoc Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

@artur4ik755 - w Twoim przypadku sprawa jest bardzo jasna i sprzedający Ci dokładnie wyjaśnił. Wszystko zgodnie z prawem (zachowania i stanowiska sprzedającego nie będę komentował, gdyż zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie). Tu masz link do serwisu Panasonic: Zgłoszenie usterki Panasonic .

Problem może wystąpić, gdy aparat nie pochodził z oficjalnej dystrybucji - wtedy już chyba to sprzedawca musi być gwarantem. Tak więc - jak najszybciej wysyłaj towar do serwisu i nie zamykaj dyskusji az nie otrzymasz konkretnych informacji z serwisu.

oznacz moderatorów
artur4ik755
#7 Wielbiciel#

Witam, nie wiem z jakiej dystrybucji pochodził towar, ale na aukcji było napisane że towar jest powystawowy. 

oznacz moderatorów
Deny_denis
#9 Pomysłodawca#

"Nie chcę mi się szukać autoryzowanych placówek serwisowych"

Apogeum szczytu lenistwa, spółka zoo, taki kabaret był kiedyś, "polskie zoo" Się nazywał.... 

Szkoda że do US nie są wysyłane wraz z JPK takie adnotacje, jak ktoś zgłasza reklamacje, zakup na spółkę ale twierdzi ze tak tak naprawdę tylko faktura była na firmę ale aparacik to prywatnie używany i powinny być prawa konsumenta.... 

 

Pani Krysia z lokalnej Skarbówki tak zarechotała że aż spadła z krzesła, po wstaniu tylko poprawiła legitymację slużbową i zakasała rękawy, oj pięć lat wstecz, będzie w czym grzebać. 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Deny_denis "zakup na spółkę ale twierdzi ze tak tak naprawdę tylko faktura była na firmę ale aparacik to prywatnie używany i powinny być prawa konsumenta.... "

Niby gdzie kupujący tak stwierdził??

oznacz moderatorów
artur4ik755
#7 Wielbiciel#

Jaki mądry jesteś 🙂

Chciałbyś kupić towar wadliwy i wysyłać go później za 500km do naprawy? Chciałoby ci się może później czekaż tygodniami na naprawę? Nosić się z aparatem po płacowkach pocztowych? Wątpie.

Jak kupujesz telefon slużbowy to nie znaczy że prywatnie nie możesz nim zrobić zdjęcie. To jest aparart, który wykorzystywałbym w swojej dzidzinie. Gdyby ten aparat nie miał nic wspólnego z profilem firmy, księgowość by odmówiła przyjącia taiej faktury..nie mówię już o US.

A więc zapytam jeszcze raz:

Chciałbyś kupić towar wadliwy i wysyłać go później za 500km do naprawy? Chciałoby ci się może później czekać tygodniami na naprawę?

oznacz moderatorów
MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

@xyz96 i tu się mylisz, od pierwszego stycznia tego roku to się zmieniło i firma może odstąpić od umowy przy zakupie na fakturę jeżeli " zakup nie dotyczył prowadzonej działalności " 

Niech każdy tłumaczy sobie jak chce ten zapis.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MariuszBarabas Nie mylę się, to dotyczy jednoosobowej działalności.

oznacz moderatorów
MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

No tak bo przeważnie tacy kupują. Większe firmy nigdy zwrotów nie robią....

Ciekawe czemu 🤔

oznacz moderatorów
MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

Przedmiot jest niezgodny z opisem, czyli uszkodzony lub też wadliwy, możesz zareklamować produkt wtedy sprzedawca musi rozpatrzyć reklamację. Co do faktury to przy reklamacji nie ma nic do tego a co do odstąpienia od umowy to od pierwszego stycznia jest nowe prawo i można odstąpić od umowy z fakturą, jeżeli zakup nie dotyczył prowadzonej działalności.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

MariuszBarabas "i można odstąpić od umowy z fakturą, jeżeli zakup nie dotyczył prowadzonej działalności."

Kolejny spec od prawa konsumentskiego.

Dla czego wprowadzasz w błąd?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

No cóż.... przeczytał , ale nie do końca.... nagłówek i pierwsze zdanie, bo najważniejsze. Na resztę już brak czasu. Stąd się potem takie "kwiatki", a nawet całe "rabatki".

Za chwilę to i pies będzie mógł zareklamować szynkę (bo mu się świeci wszystkimi odcieniami tęczy) i zażądać surowego mięcha prosto z ubojni.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów