anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

ozbert88
#7 Wielbiciel#

Chciałbym zrezygnować, wycofać się ze zwrotu zakupionego telewizora, którego dokonałem. Niestety otrzymałem już informację, że dodatkowo wykupiona polisa ubezpieczeniowa jest nieaktywna. Co trzeba zrobić oprócz poinformowania sprzedawcy, że jednak nie chce zwrotu. Zależy mi na zachowaniu ubezpieczenia po gwarancji.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ozbert88 Cześć. Najlepiej dopytaj o to bezpośrednio sprzedającego — być może uda się w jakiś sposób wznowić polisę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

System widzi zwrot i tak zareagował, a z kim masz tą polisę? -tam musisz się kontaktować o wycofaniu się ze zwrotu.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ozbert88

Składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy zostaje ona uznana za niezawartą - tracisz prawo własności do towaru i wraca ono do sprzedającego.
Przepisy nie przewidują możliwości "cofnięcia" odstąpienia od umowy.

Na początek najlepiej będzie skontaktować się ze sprzedającym i dojść do porozumienia, że umowa nadal obowiązuje. (problemem może być np. składanie ewentualnych reklamacji - jeśli zgodnie z prawem telewizor nie jest Twoją własnością to nie możesz składać reklamacji)

Jestem przekonany, że nie będzie problemu z dogadaniem się co do "anulowania" odstąpienia ale warto mieć takie ustalenia na piśmie.

Co do ubezpieczenia - nie wiem. Gdzie i jak wykupiłeś to ubezpieczenie?

oznacz moderatorów

ozbert88
#7 Wielbiciel#

Ubezpieczenie Allegro care wykupione dodatkowo online do przedmiotu z aukcji. Nie mam jak napisać teraz do allegro w tej sprawie, dlatego pytam tutaj i otworzyłem dyskusję ze sprzedającym. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ozbert88 W sprawie usługi Allegro Care najlepiej napisz bezpośrednio tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c2452c0f-55dc-4201-ae5e-c2fe31a0ab28 i podaj proszę w treści wiadomości numer zamówienia, o które chodzi.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów