anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - brak zwrotu pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
bartuz
#7 Wielbiciel#

Jak rozwiązać sytuację:

- kupiłem przedmiot na allegro lokalnie i natychmiast przez płatności allegro przelałem pieniądze (ponad 4tys)

- następnego dnia po moim telefonie z zapytaniem o wysyłkę dowiedziałem się, że sprzedający nie ma już tego przedmiotu i nie widzi aukcji, jak się okazało to była jego pierwsza aukcja (tak twierdzi) i nie widział jej na allegro (to racja bo wystawiło się na all lokalnie) więc nie wycofał jej i zapomniał o tym

- pieniądze zawisły na jego koncie i w zakładce allegro finanse są, ale przez brak weryfikacji nie ma możliwości ich wypłaty na swoje konto (weryfikacja trwa od środy, czyli zaraz minie tydzień)

- okazuje się że przy transakcjach poprzez allegro lokalnie nie ma możliwości zrobić „zwróć wpłatę” (potwierdza to pracownik allegro), więc środki wiszą na serwisie 

- pracownicy allegro twierdzą, że nie mogą pomóc bo środki są na koncie użytkownika (ale przecież to jest nadal serwis allegro a nie konto bankowe)

Czy jest to legalne ? Obie strony zgadzają się na interwencje serwisu i zwrotu środków do mnie, a pracownicy allegro upierają się, że sprzedający musi wypłacić kasę na swoje konto i przelać mi je na moje konto bankowe, tylko pytam jak jeśli technicznie nie można wypłacić środków z allegro ?? 

Czy allegro nie powinno mieć zablokowane użytkowników którzy nie mają potwierdzone konta do wypłat ? 

 

Gdzie można zgłaszać takie sprawy ? Poza pomocą allegro która upiera się przy swoim

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

Ciebie nie powinny interesować problemy sprzedawcy z wypłatą środków, należy Ci się zwrot pieniędzy - to nie muszą być te same pieniądze, które wpłaciłeś. Nie masz obowiązku czekać na jego aktywację wypłat i nie może to być warunek zwrotu środków. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE i domagaj się zwrotu wpłaty, po 24 godzinach pomoże Ci tam pracownik Allegro. Jeśli to nie przyniesie rozwiązania, po 14 dniach od zakupu wystąpisz o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów
bartuz
#7 Wielbiciel#

Dyskusja otwarta w momencie kiedy pojawił się problem po wykonaniu telefonu do sprzedającego. 

Rozumiem zasady Programu Ochrony Kupujących, problem polega na tym, że środki są na 14 dni zablokowane, a pracownicy allegro nieudolnie pomagają. 

Jaką rekompensatę dostanę od Allegro ? Przez 14 dni jest zablokowana kasa, zakup był związany z prowadzoną działalnością, co wiąże się z stratami.

 

 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@bartuz przecież sprzedający może zwrócić ci wpłatę z własnych środków na koncie bankowym, nie musi czekać na weryfikację. Nie rozumiem czemu tego nie zrobił, tylko eskaluje problem.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Zapewne boi się, że wetnie mu kasę z AF (bo skoro nie ma ustawionych wypłat, to zapewne nie ma też wiedzy nt. tego, jak to działa).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere jeżeli zakup, tak jak wspomniał kupujący, był związany z działalnością gosp., to zakładam, że kupił od firmy z fakturą. Co to za firma, która boi się zwrócić klientowi należne pieniądze? 🙂Nawet jeśli sprzedawca jest prywatny, to AF gwarantuje mu wypłatę, chyba, że ma coś na sumieniu i obawia się, że weryfikacja nie przejdzie.🙂 Podkreślam, że tylko zakładam, bo jest dla mnie dziwna ta zwłoka w zwrocie kasy.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Napisał też, że kupił na AL i to była pierwsza rzecz jaką tam sprzedał ten, od kogo kupił. Firma kupiła, ale nie wiadomo czy też od firmy;)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere na AL firma chyba też może sprzedawać. Jeżeli jest jednak osobą prywatną, to rozumiem, że może nie mieć kasy na koncie żeby zwrócić i musi czekać na weryfikację. Jeszcze pytanie o jaką kasę chodzi i o jaki zakup, skoro kupujący wspomina o zablokowanych środkach na 14 dni i stratach jakie może ponieść z tego powodu jego firma.😁 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte No pisał że 4 klocki. Nie wiem jakie straty - może sprzęt był do czegoś potrzebny i z jego braku mają przestój (ale jeśli oprócz tego 4 tys. wpływa na płynność finansową firmy, to ja nie wiem).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere no fakt, zapomniałam, że 4tys.☺️ Było nie było, zwrot mu się należy i go dostanie. Kwestia tylko kiedy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@bartuz Z POK możesz otrzymać całą swoją wpłatę. Na większą rekompensatę nie licz. Wypełnij wniosek po 14 dniach bez zgłaszania sprawy na policję. Podejrzewam, że jeśli sprzedający do tej pory pieniędzy nie wypłaci, Allegro zablokuje mu środki i nagle znajdzie sposób na zwrócenie ich Tobie.

oznacz moderatorów
bartuz
#7 Wielbiciel#

Sprzedający - osoba prywatna, młody człowiek który jak twierdzi pierwszy raz wystawił coś na allegro , zarejestrowany 3 lata, 

a, zakup poprzez allegro na potrzeby firmy, dla osób twierdzących że potrzebna faktura, nie nie potrzebna, można przekazać zakupiony przedmiot jako środek trwały (księgowi wiedzą jak to zaksięgować, oczywiście bez vat)

Kupiłem obiektyw fotograficzny który potrzebny był mi pod zlecenia fotograficzne, które musiałem z tego powodu odłożyć/z części zrezygnować. 

4 tys nie blokują mi zdolności finansowej, bardziej nieopłacone faktury w terminie przez klientów, ale tu chodzi o to że 2 strony akceptują by allegro dokonało interwencji i cofnęły środki, tak jak przy wygranych transakcjach w starym allegro taka możliwość istnieje to w all lokalnie nie, co uważam że jest bardzo dużym błędem. 

 

oznacz moderatorów