anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - prawdopodobnie zostałem oszukany kupując telefon

go2jaras
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór , około 2 godziny temu zakupiłem telefon samsung s20 plus 5 G od sprzedającego na allegro lokalnie.

Zakup opłaciłem dokonując zapłaty kartą Mastercard - aktualnie transakcja wisi w blokadach niemniej jednak transakcja dokonała się. 

Po kilku minutach przeglądając ogłoszenia na **piiip** natrafiłem na taką samą ofertę z tymi samymi zdjęciami i opisem (jedynie data zakupu została zmieniona ). Co najgorsze nie zgadzali się sprzedający i ogłoszenie pochodziło z innego rejonu Polski.

Postanowiłem wyjaśnić sytuację ze sprzedającymi. Od sprzedającego na allegro dostałem odpowiedź że tak to prawda a na **piiip**  telefon wystawił członek rodziny poproszony o niego o przysługę gdyż on sam nie posiada na wspomnianym portalu konta. Kontaktując się ze sprzedającym na portalu **piiip** otrzymałem informacje że to nieprawda a zdjęcia i opis zostały ukradzione a Pana niespecjalnie to interesuje (rozumiem późna pora, zdjęcia i opis  skopiować może każdy ). 

Wszystko wskazuje na to że sprzedający z którym zawarłem transakcje na allegro lokalnie kłamie. Na prośbę wskazania rzekomej aukcji sprzedaży na **piiip** przez członka rodziny nie dostałem odpowiedzi.  Dodatkowo dostałem informacje że wszystkim zajmiemy się po 11 dnia następnego gdyż Pan kładzie spać dzieci. Bardzo niepokojące , prawdopodobnie sprzedający liczy że uda się wyplacić saldo z moich finansów. Wiem że wszystko jest ubezpieczone ale bardzo niefajna sytuacja. 

Zgłosiłem sprawę do banku na infolni w formie reklamacji oraz allegro dołączając opis zdarzenia (chat i telefon z uwagi na późną porę niedostępne. Wydaje się że na chwilę obecną nic więcej nie mogę zrobić , najlepszą opcją byłoby zablokowanie transakcji kartą oraz anulowanie sprzedaży. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

go2jaras
#7 Wielbiciel#

Wspomniany wyżej serwis a cenzurowany to portal ogłoszeniowy , bardzo duży i znany. 

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

polecam poszukiwacze okazji na youtube 

oznacz moderatorów