anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie zakup kilku przedmiotów od jednej osoby - koszty dostawy ???

frytex
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś bardziej ogarnięty może mi powiedziećw jaki sposób mam zapłacić za przedmioty od jednego sprzedającego z allegro lokalnie, żeby nie ponosić kosztów dostawy przy każdym wylicytowanym przedmiocie?

Wylicytowałem kilka monet, więc spokojnie mogą zostać przesłane jedną przesyłką, ale nigdzie nie widzę możliwości wyboru kilku przedmiotów, i wybrania dla nich wspólnie kosztu dostawy i zapłaty przez PayU.

 

...chyba że nikt nie pomyślał o takiej możliwości i czegoś takiego nie ma na allegro lokalnie... 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

gormit_gormit
#9 Pomysłodawca#

Allegro!!!! Zróbcie coś z tym, żeby na AL można było zapłacić za klika przedmiotów na raz!

oznacz moderatorów

stachowiczmaria
#7 Wielbiciel#

witam, jak sprawa wygląda na dzis dzień??? ponieważ jestem nowy na allegro lokalne i chciałbym sie dowiedzieć czy robiąc zakupy od jednego sprzedawcy na rożnych aukcjach można wybrać wspólny koszt dostawy oraz zapłaty za wszystkie aukcje?

oznacz moderatorów

Rafalart7
#7 Wielbiciel#

Nie da się zapłacić, tylko pojedyńczo wklepując każdą aukcję pojedyńczo i za każdym razem dolicza koszt przesyłki nowy,  allegro na tym zależy żeby tak było ponieważ za niedługo wprowadzają prowizję również za koszt przesyłki więc sprzedawca zapłaci prowizję nie tylko za sprzedany przedmiot ale również za koszt przesyłki i dlatego allegro na tym zarabia na każdnym takiem działaniu. 

Znając allegro zapewne za niedługo zlikwidują okienko gdzie się adres wpisuje a zamiast tego będą wymagać ręcznego zapisania na kartce i takiej zeskanowanej notatki dopiero wkleić w rozmularz opłaty... 

oznacz moderatorów

Mitrin95
#7 Wielbiciel#

Niestety pojedyncza opcja zapłaty i trzeba zapłacić osobno za każdą dostawę, ostatni raz kupuje na allegro lokalnie kilka przedmiotów od jednego sprzedawcy 😕

oznacz moderatorów

Wilczur86
#1 Nowicjusz#

Witam! Można pominąć podwójną płatność za wysyłkę w przypadku zakupu kilku przedmiotów, wybierając jeśli to oczywiście możliwe, opcję Odbiór Osobisty za 0 zł przy zakupie kolejnych przedmiotów u tego samego sprzedawcy 🙂 Jeśli sprzedawca takiej opcji nie wystawił, zawsze można go o to poprosić przed licytacją lub opcją kup teraz 🙂 Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@frytex @gormit_gormit  Po prostu wystawiajcie tu :

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie 2020-05-04.jpeg.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Tylko do końca lipca, bo później prowizje idą tak w górę, że aż czacha dymi.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Wilczur86
#1 Nowicjusz#

Witam! Można pominąć podwójną płatność za wysyłkę w przypadku zakupu kilku przedmiotów, wybierając jeśli to oczywiście możliwe, opcję Odbiór Osobisty za 0 zł przy zakupie kolejnych przedmiotów u tego samego sprzedawcy Jeśli sprzedawca takiej opcji nie wystawił, zawsze można go o to poprosić przed licytacją lub opcją kup teraz 🙂 Pozdrawiam!

 

oznacz moderatorów

rosztajn
#7 Wielbiciel#

Allegro lokalnie to kompletna porażka. Właśnie mam ten sam problem. Musze podwójnie płacić za wysyłkę. Oprócz tego system jest pełen błędów i gliczy i dalej nic z tym nie robią... a prowizję ściągają bardzo chętnie. Jestem na maksa zawiedzony. Zwykłe allegro jest git ale ten projekt to żenada i wstyd. Ogarnijcie się!!!!

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@rosztajn 

Sprawę jak to rozwiązać wyjaśniła la_nika choćby tutaj. W innym przypadku zwrot na konto bankowe nadpłaty.

Zwykłe allegro jest git ale ten projekt to żenada i wstyd.

Na końcu powinno być jeszcze coś w stylu "Yo!"😎 😁

Ja tam sobie z AL radzę, chociaż ma swoje minusy i jako tako nadaje się to tylko na "wyprzedaże z garażu".

oznacz moderatorów

zic77
#8 Zapaleniec#

Dostałem oficjalną odpowiedź od Doradcy Allegro:

"Niestety na Allegro Lokalnie w ramach jedno zamówienia nie można połączyć zakupu poprzez Kup teraz i licytacji. Można łączyć tylko zakupy poprzez Kup teraz. W tej sytuacji jedynym wyjściem jest skontaktowanie się ze Sprzedającym z prośbą o wysłanie w jednej paczce. Ponieważ niestety przez system nie ma takiej możliwości. Jeżeli Sprzedający zgodzi się na takie rozwiązanie, to wówczas powinien Pan opłacić jedną z przesyłek (na tym etapie powinien Pan opłacić obie). Zamówienie nie jest połączone, tylko traktowane jako dwa oddzielne więc kwota minimalna niestety nie została osiągnięta. A licytacji na Allegro Lokalnie nie da się łączyć w jedno zamówienie więc to niestety jedyne wyjście".

oznacz moderatorów

ANDI946
#9 Pomysłodawca#

Allegro lokalnie to kompletny debilizm - brak łączenia kilku aukcji w jedną wysyłkę , możliwość podbijania ceny przez sprzedającego lub podstawionego  ż do momentu uzyskania swojej ceny  a gdy  ktoś nie przebije tej ceny podstawionego kupującego to  rezygnacja z zakupu bez żadnych konsekwencji  - to wymyślił jakiś walnięty informatyk z allegro  zapewne też cwaniaczek

oznacz moderatorów

Ekapl
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się całkowicie z opinią , wylicytowałam  od jednego  sprzedawcy 3 kilku złotowe zakupy i za każdy muszę płacic osobno za wysyłkę. zakup 2-ch przedmiotów z 5 i 9 złotych,  trzecia droższa a - koszty wysyłki  3x po 14 złotych tj. 42 zł. Chyba zrezygnuję z zakupu.

oznacz moderatorów

zic77
#8 Zapaleniec#

Możesz umówić się ze sprzedającym na wysyłkę wszystkiego w jednej paczce przy zaznaczeniu wysyłki dla jednego przedmiotu, a dla pozostałych odbioru osobistego. Pokrętne ale to niestety jedyna możliwość, aby nie płacić wiele razy za wysyłkę.

oznacz moderatorów

ANDI946
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście  to tylko po to by utrudnić i zniechęcić do zakupów  a umawiać to ja się lubię z przyjaciółmi  ha ha

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ekapl zapłać jak za odbiór osobisty a sprzedawcy wyslij własną opłaconą etykietę do wysyłki

oznacz moderatorów

ANDI946
#9 Pomysłodawca#

dlaczego nie ma takich opcji jak na allegro  a tylko utrudniają i kombinują jak koń pod górę

oznacz moderatorów

Ekapl
#7 Wielbiciel#

Zrobiłam tak. Zapłaciłam sprzedawcy za droższy produkt wraz z kosztami przesyłki, a pozostałe dwie zaznaczyłam jako odbiór osobisty. Poprosiłam sprzedawcę o nr konta i przeleję mu różnicę tj 14 zł. Kombinacje alpejskie i zawracanie głowy i strata czasu. 

 

oznacz moderatorów