anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - zapłata z góry przy wybranej dostawie za pobraniem

mGXc357
#7 Wielbiciel#

Witajcie!

Mam następujący problem z transakcją Allegro Lokalnie jako kupujący.

W opcji dostawy miałam dostępną tylko opcję za pobraniem Paczkomat - więc taką wybrałam - jednakże sprzedający poprosił o przelew z góry środków - poprzez przelew tradycyjny na konto Allegro PayU - otrzymałam drugą wiadomość od Allegro z takowymi danymi do przelewu.

Czy taka transakcja jest dla mnie bezpieczna, z uwagi iż płacę za towar z góry, mimo iż inna opcja została wybrana w dostawie? Czy przysługuje mi wtedy ochrona kupujących Allegro w razie problemów z zamówieniem itp.?

Pozatym jak szybko z Waszego doświadczenia Allegro odpisuje na Whatsapp?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Ogólnie AL nie jest najlepszym miejscem do zakupu, indywidualni sprzedawcy. Bezpieczne jest na tyle że możesz zawsze złożyć wniosek do POKu.

oznacz moderatorów

mGXc357
#7 Wielbiciel#

Tylko pytanie jest takie, czy w takim przypadku POK również obowiązuje, bo defakto płatność powinna odbyć się za pobraniem - nie rozumiem dlaczego też wtedy Allegro przysyła wiadomość z danymi do wpłaty przelewem tradycyjnym PayU?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mGXc357 Jak zrobiłaś tę wpłatę, skoro w ofercie nie było dostępnej płatności z góry?

Przy płatności z góry transakcje są objęte POK, przy płatności za pobraniem nie. 

oznacz moderatorów

mGXc357
#7 Wielbiciel#

@xyz96 Dostałam oddzielną wiadomość od Allegro z danymi do wpłaty na konto PayU. To właśnie mnie dziwi, że Allegro podaje takowe dane nawet gdy w metodzie dostawy widnieje opcja pobraniowa.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mGXc357 To na pewno była wiadomość od Allegro? Co musiałaś zrobić, aby otrzymać taką wiadomość? 

oznacz moderatorów

mGXc357
#7 Wielbiciel#

@xyz96 Nic właśnie nie musiałam robić, przyszła po chwili sama, a sprzedającemu nie podawałam swojego adresu e-mail. Nadawcą jest allegro@powiadomienia.pl

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wyjaśnij to najlepiej na czacie Allegro, podaj dane tej płatności; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

 

oznacz moderatorów

mGXc357
#7 Wielbiciel#

Tak właśnie zrobię, dzięki serdeczne za pomoc.

oznacz moderatorów