anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie zezwala na licytację dla zabawy?

lobusiak2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Chciałem sprzedać starą konsolę poprzez licytację na allegro lokalne, lecz szybko uświadomiłem sobie, że nie ma to najmniejszego sensu. 

Aukcja wystawiona, pierwsi licytujący się pojawiają, wszystko super.

Ale już następnego dnia zaczynam dostawać wiadomości od innych użytkowników, z pytaniem czy sprzedaje konsolę też na innym portalu. No nie, nie sprzedaję nigdzie poza allegro. Ale okazuje się, że ktoś skopiował słowo w słowo moją aukcję i wystawił ogłoszenie z bardzo atrakcyjną ceną. 

No ok, to pierwszy schodek, ale teraz najlepsze. Na trzeci dzień cena w mojej licytacji poszybowała w kosmos. Normalnie ktoś oferuje mi 100 tysięcy złotych i złotówkę:) jak trafienie w lotto..

No i teraz wisienka na torcie..

Ktoś zalicytował po złości czy to dla zabawy, a szanowne allegro nie widzi problemu! Odpisali mi że nic z tym nie zrobią, a po 5 dniach transakcja będzie anulowana.

Ręce opadają... co z kosztami promowania aukcji... ano nic, mamy Cię w du... masz płacić by inni mogli sobie urządzać zabawy.

Ciekawe jakby tak, jak ktoś w mojej aukcji, licytować dla zabawy po 100tys w każdej losowej aukcji jaka jest w portalu? Lub klikać kup teraz i nie płacić, przecież po 5 dniach zostanie anulowana, a czas stracony sprzedających lub innych uczestników licytacji się nie liczy przecież. Koszty promowania aukcji też nieważne... A jakby tak więcej ludzi zaczęło robić, nie wiem jakiś bojkot w internecie, i nagle 100 czy 1000, czy może wszystkie aukcje na portalu by wyglądały jak moja i nikt nic nie mógł sprzedać ani kupić? 

...czy wtedy też by allegro nie widziało problemu...

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Nie zezwala, tylko kupujący ma 5dni na opłacenie i jak nie opłaci nie ma zakupu, ale jak ten sam kupujący robi to notorycznie to go zgłoś do Allegro.

oznacz moderatorów

lobusiak2
#8 Zapaleniec#

Widzę piszesz by tylko coś napisać, regułka jak z supportu. Czyli mam liczyć na to że ktoś mi zapłaci sto tysięcy i nie ma w tym nic dziwnego,a tym bardziej allegro nie ma problemu z rozwiązaniem podobnych sytuacji? A może mam wystawiać co tydzień ponownie i liczyć że może tym razem się uda w końcu sprzedać coś, że nikomu akurat się nie zechce robić żartów. No i oczywiście opłacać promowanie aukcje najlepiej. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lobusiak2 dość często takie działanie nie powoduje konsekwencji bo żeby wyłapać bana to ktoś co tak robi musiałby być głupi jak organizmy jednokomórkowe czyli spelnić szereg warunków: licytować ze swojego konta na swoje dane osobowe, i robić sobie takie jaja powtarzalnie. Obecnie by kupić na lokalnje wystarczy zalożyć nowe konto na bieda mail nawet tymczasowy i wio można kupowac bez pełnej weryfikacji. Efekt masz w realu. Konto owszem mozesz zgłosić do suportu bo zdarzają się rozumki jednokomórkowe ale wątpię byś trafił na minoga. Odnośnie promowania to przepadło nie opłaca się bo ci odwalą taką akcje wielokrotnie. Odnośnie aukcji nie warto bawić sie w licytacje tylko kup teraz z zapłatą i wysyłką inpost zero za pobraniem onebox i odbiór osobisty. Odnośnie prawa i kodeksu cywilnego regulamin allegro przewiduje umowę warunkową [zapłata w 5dni] ale 1 regulamin to nie prawo polskie, 2 w zawarciu umowy kupna sprzedazy umowa taka może  być uznana za nieważną tylko za zgodą obu stron. Hipotetycznie gdyby ten co wylicytował za 100k konsole był tak głupi by konto na allegro postawić na swoje prawdziwe dane osobowe to do pozwu cywilnego od allegro uzyskałbyś te dane i w sądzie prawdopodobnie wygrał i musialby ci te 100k zaplacić, dlug ważny 6lat z tego co pamietam po uprawomocnieniu się wyroku sądu przerwany bieg przy wniesieniu jakiejkolwiek czynności prawnej przed organami państwa np windykacji komorniczej. Aczkolwiek nie podejrzewam że śmieszek byl az tak głupi... w czerwcu podobno na lokalnie wprowadzą zmiany oferta nie zostanie ściągnięta aż nie wplynie kasa na konto więc bawienie się skończy w opcjach kup teraz nakieś swiatelko w tunelu na plus

oznacz moderatorów

lobusiak2
#8 Zapaleniec#

Czyli kolejna dziura w allegro która pozwala na zakładanie kont widmo. 15 lat temu czekałem na list z kodem aktywacyjnym heh

Co do umowy kupna, tak jak napisałeś, obie strony muszę wyrazić zgoda na jej anulowanie. Czyli jak się nie zgodzę na to, to allegro nie może po 5 dniach anulować aukcji? 

Ps. Jakby ktoś był zainteresowany to licytacja trwa nadal, można śmiało podbijac,cena atrakcyjna:)

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lobusiak2 niestety allegro uzna problem za rozwiazany i zamknie temat napiszesz reklamację odpiszą powołując sie na ten ich regulaminowy gniot prawny. Wskażesz im podstawę prawną z kodeksu i sypniesz paragrafami ok będa udawać że nie dostali odwołania maila etc jak te trzy małpki nic nie widziałem, nie slyszałem, nie powiem ... raz odesłali nawet polecony za potwierdzeniem odbioru z reklamacją do sprzedawcy wysłany na centrale bez otwierania bo co im zrobisz... patologia...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@lobusiak2   Jeżeli masz takie możliwości żeby zorganizować bojkot Allegro no to szacun,  próbuj, może ci się uda....

Natomiast dlaczego jest tak jak jest ?  No bo wprowadzono pewne zasady, napisano regulamin i  Allegro nie chce tego zmieniać bo każda zmiana to koszty.

Opisałeś ważny fragment licytacji,  poniosłeś koszty wystawienia, koszty promocji etc...  Ty poniosłeś koszty, natomiast  Allegro uzyskało przychód. Przychód to zysk.

Nie zabija się kury która znosi złote jajka.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@br.  "Natomiast dlaczego jest tak jak jest ?  No bo wprowadzono pewne zasady, napisano regulamin i  Allegro nie chce tego zmieniać bo każda zmiana to koszty.

Opisałeś ważny fragment licytacji,  poniosłeś koszty wystawienia, koszty promocji etc...  Ty poniosłeś koszty, natomiast  Allegro uzyskało przychód. Przychód to zysk.

Nie zabija się kury która znosi złote jajka."  

No nie zabija się, ale można zniechęcić albo odstraszyć. 
Wielu sprzedawców jest zniechęconych takim stanem rzeczy, wielu już wyniosło się na **piiip**, wielu to rozważa. Kury znoszące złote jajka powoli z allegro uciekają. Oby skutki tego trendu stały się uciążliwe dla allegro, bo ich tylko uderzenie po kieszeni  zdolne jest skłonić do pójścia po rozum do głowy. 

oznacz moderatorów

lobusiak2
#8 Zapaleniec#

Allegro właśnie mi napisało:

"Dzień dobry,

Miło mi poinformować, że konto kupującego zostało zablokowane.

W razie dodatkowych pytań, chętnie odpowiem :)"

Normalnie wielki sukces! Jedno z miliona fejk kont zablokowane...

Tylko co z tego jak oferta złożona przez tego "żartownisia" nadal jest aktualna w ojej aukcji.

Rece opadają

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak już jest są tacy co robią na złość ale na szczęście mniejszość.

oznacz moderatorów