anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie wygranej licytacji przez sprzedawcę na AL

stepienkamila
#7 Wielbiciel#

Wygrałam licytację na AL. Sprzedawca napisał do mnie że nie sprzeda mi opłaconych przedmiotów gdyż cena go nie satysfakcjonuje i wystawi je ponownie. Zwróciłam uwagę że nie zgadzam się na anulowanie zamówienia z tego powodu a sprzedawca odpisał że mu przykro ale kosmetyki uległy zniszczeniu podczas pakowania. Co mogę zrobić? Czy jest szansa abym kupiła kosmetyki po cenie z licytacji?

W jaki sposób sprzedający zwraca mi pieniądze? Czy mam podać nr kontra?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Niewielka, jak zwróci Ci środki to Allegro nic mu nie zrobi, wg prawa umowa jest wiążąca ale żeby ją wyegzekwować musisz iść do sądu.🤗

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@stepienkamila Tak > żeby dostać zwrot kasy musisz podać nr. konta. Na AL nie ma zwrotów systemowych. Jak napisał, że zwróci pieniądze to Allegro nic nie zrobi.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Sprzedawca może zwrócić przez systemu jak nie wypłacił na swoje konto.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@stepienkamila 

Sprzedaż na Allegro to nie zabawa, a zawarte umowy są wiążące dla obu stron. Mając na piśmie stanowisko sprzedawcy, w którym odmawia sprzedaży po wylicytowanej cenie możesz z łatwością "wygrać" każdą dyskusję. Tu masz instrukcję: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/blog/dyskusja-na-allegro/ba-p/324580

Nie kończ dyskusji i domagaj się w niej wywiązania z umowy. W toku dyskusji będziesz mogła poprosić o pomoc pracownika Allegro i przedstawić dowody na kłamstwo sprzedającego. Obserwuj aukcje sprzedawcy, a w przypadku cudownego odnalezienia się "zniszczonych" kosmetyków wskaż pracownikom Allegro numer oferty z Twoim towarem. Jeśli sprzedawca przyzna, że ma Twój towar i nie będzie chciał go wysłać, to zakończ dyskusję jako nierozwiązaną i wystąp o rekompensatę z programu Allegro Protect: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensate-w-ramach... 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@stepienkamila Tak walcz o swoje kosmetyki. Wygrasz dyskusję > po 30 dniach i tak ją zamkną > stracisz czas i nerwy > ale twardo walcz o swoje prawa > nie odpuszczaj > negatywa nie wystawisz bo to AL > masz jakieś "dowody na kłamstwo sprzedającego to ich pilnuj jak "oka w głowie" > zatrudnij biuro detektywistyczne do obserwowania aukcji tego sprzedającego na AL > ale niech obserwuja tez inne portale, czy przypadkiem tam sie nie pojawiły "Twoje" kosmetyki

I wystap do sprzedawcy o zwrot kwoty za licytację w potrójnej wysokości, niech się nauczy, że > zawarte umowy są wiążące dla obu stron > I nie będzie Cię robił "w bambuko"

Walcz do ostatniej sekundy dyskusji > a z jakim efektem > ???

oznacz moderatorów