anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienia na Allegro Lokalnie

fisher1989
#7 Wielbiciel#

 

Kupiłam zabawke przez allegro lokalnie, zaraz po  zakupie  rezygnowałam pisałam meile z prośbą o nie wysyłanie. Na dyskusji sprzedający też  nie odpisywał  naruszył regulamin. Po dwóch dniach wysłał paczke, lekceważąc moje prośby . Czy mam prawo jej  nie odebrać i żądać zwrotu pieniędzy? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#
 
 
 
 
 
 
Zgodnie z art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego, strony umowy mogą rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć odpowiedzialność z tytułu rękojmi. ... W przypadku zakupu produktu od osoby prywatnej, kupującemu nie przysługuje prawo 14 dni kalendarzowych na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 A skąd to skopiowałeś? Skąd wiesz, że to był zakup od osoby prywatnej? 

oznacz moderatorów

fisher1989
#7 Wielbiciel#

Lokalnie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@fisher1989 Teoretycznie powinnaś odebrać towar, jeśi to zakup od osoby prywatnej, ale w tej sytuacji nie odbieraj. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE, zgłoś zastrzeżenia i poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

Jeśli to zakup od firmy-sklepu, masz prawo po rezygnacji nie odbierać przesyłki i domagać się zwrotu całej wpłaty, o ile paczka została nadana po rezygnacji. 

oznacz moderatorów

fisher1989
#7 Wielbiciel#

To jest lokalnie więc prywatnie.

Otworzyłam dyskusje i nic z niej nie wynika. Ciągle tylko, że ma prawo nie przyjąć zwrotu no ale ja tłumaczę, że ja nie mam tej paczki ona automatycznie wróci więc czy to jest zwrot? I kolejna rzecz ja pisałam przed wysyłką odrazu po zakupie i kolejna rzecz nie wypowidzial się w dyskusji naruszył regulamin i też nic. 

oznacz moderatorów